Κατηγορίες
Κύπελλο ΕΠΣ Ημαθίας

Κύπελλο Ημαθίας : Τα φύλλα αγώνα και οι σκόρερς της πρεμιέρας

Εννιά αναμετρήσεις διεξήχθησαν σήμερα για την πρεμιέρα του Κυπέλλου Ημαθίας.

Ισάριθμες θα λάβουν χώρα και αύριο, στο δεύτερο «πιάτο» της 1ης φάσης ενώ αναβλήθηκε ο αγώνας ανάμεσα στον ΓΑΣ Ροδοχωρίου και το Μακροχώρι, μετά το τροχαίο ατύχημα που είχαν ποδοσφαιριστές των φιλοξενούμενων που μετέβαιναν στο γήπεδο (δείτε ΕΔΩ)

Σημειώθηκαν 46 τέρματα (5 περίπου ανά ματς), με τους Μανωλόπουλο (Φίλιππο Μελίκης) και Δερμιτζόγλου (ΠΑΟΚ Κουλούρας) να είναι αυτοί που σημείωσαν τα πρώτα χατ-τρικ της σεζόν.

Προκρίθηκαν μία ομάδα της Γ Εθνικής, πέντε της Α Ερασιτεχνικής και τρεις της Β, ενώ έμειναν εκτός συνέχειας τρεις της Α και 6 της Β.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα, οι σκόρερς και τα φύλλα αγώνος :

Δόξα Νάουσας – ΑΕΚ Καμποχωρίου  2-3 (32′ Κούτης, 88′ Παπανάνος / 15′ Τζιλόπουλος, 24′ Τόζογλου, 78′ Καραλιόπουλος Κ.)

Διατητής της αναμέτρησης ο κ. Γιάντσης, με βοηθούς τους κ.κ. Χριστοδούλου Κ. και Μπογιατζόγλου

Συνθέσεις

Δόξα Νάουσας : Ανθρακεύς Ι., Παπανάνος, Γερασόπουλος, Κατσαράκης (70′ Φασούλας), Αλατσίδης, Τσάνι Μ., Κούτης (85′ Βρούφτσης Α.), Χατζηιωαννίδης, Τσάνι Κ., Σαρμπίνος, Κολτσάκης (75′ Πάλλας)

ΑΕΚ Καμποχωρίου : Καρυώτης, Συμεωνίδης, Νικολόπουλος, Τόζογλου, Μωραΐτης Γ. (58′ Μωραΐτης Δ.), Σαλίου (73′ Καραλιόπουλος Κ.), Σαντεκίδης, Παπαδόπουλος Φ. (75′ Τολιόπουλος), Τσολακόπουλος, Νούζι, Τζιλόπουλος


Φίλιππος Μελίκης – ΑΣ Πατρίδας  5-2 (12′ Μαμουτόπουλος, 17′ Ανδρίτσος, 27′-33′-36′ Μανωλόπουλος / 67′ Σαΐπι, 78′ Ορφανίδης Γ.)

Διατητής της αναμέτρησης ο κ. Ρηγόπουλος, με βοηθούς τους κ.κ. Τράντο και Μπατσίλα

Συνθέσεις

Φίλιππος Μελίκης : Μπουκουβάλας, Θεοδώρου, Κακαγιάννης, Μαμουτόπουλος (46′ Λουκανόπουλος), Τεγούσης (46′ Τσιλίκας), Τσιανόπουλος, Θυμιόπουλος, Ανδρίτσος (59′ Κίτσα), Καρατάσιος, Μανωλόπουλος, Πατατούκας (59′ Παράσχος)

ΑΣ Πατρίδας : Ραφαηλίδης, Παπαδόπουλος Α., Τσιούχας (46′ Ουλούμης), Ορφανίδης Γρ., Καλαϊτζίδης Ν., Τσαγκαλίδης, Σαΐπι, Ορφανίδης Γ., Καλαϊτζίδης Λ. (59′ Αϊβάζης), Μωυσίδης (37′ Σιδηρόπουλος), Χωραφαΐδης


Νίκη Αγκαθιάς – ΑΕ Χαρίεσσας  6-0 (18′ Χατζηαθανασίου, 26′ Δραγάνης, 37′ Τσιότρας, 68′ Μουδιός, 72′-84′ Θεοδώρου)

Διαιτητής της αναμέτρησης ο κ. Κωστούλης, με βοηθούς τους κ.κ. Νησελίτη και Γκόγκα

Συνθέσεις

Νίκη Αγκαθιάς : Γιώτας, Πανταζής, Σακαλής, Τσιότρας, Μυσιούδης, Χατζηαθανασίου, Μουδιός, Κίτσας Ε., Γκιουλέκας, Καραγιάννης (64′ Θεοδώρου), Δραγάνης

ΑΕ Χαρίεσσας : Ηλιάδης, Ντεμίρι Α., Αμπαρλής, Πρόιος, Λύτης, Ίντος, Ορφανίδης, Γραμματικός, Φράγγης, Σαρακατσιάνος, Αναδός


ΠΑΟΚ Κουλούρας – Άτλας Ζερβοχωρίου  7-1 (2′ Σακάκος, 3′-13′-30′ Δερμιτζόγλου, 25′ Τζήμας, 62′-85′ Μουγτουζίδης / 76′ Κυριακίδης πεν)

Διαιτητής της αναμέτρησης ο κ. Μπακάλης, με βοηθούς τους κ.κ. Γκαλαΐτση και Πέτρου

Συνθέσεις

ΠΑΟΚ Κουλούρας : Κωστογλίδης, Σαράφης (55′ Αργυρόπουλος), Μπιτόπουλος (55′ Χαραλαμπίδης Α.), Νεστορόπουλος, Σακάκος, Περτσιούνης, Τασιόπουλος (60′ Μιχαηλίδης), Μουγτουζίδης, Μανωλόπουλος, Τζήμας, Τερμιτζόγλου

Άτλας Ζερβοχωρίου : Γαϊτανίδης, Τσαλίλης, Στεργιόπουλος, Νιάκας, Κασνακίδης (22′ Πετρόπουλος), Παπαδόπουλος Σ., Μήτρου Π., Ξανθόπουλος (80′ Μήτρου Ε.), Μερκουράκης, Κυριακίδης, Κουκλιανιώτης (65′ Συμεωνίδης)


Δόξα Κυψέλης – Απόλλων Αγίου Γεωργίου 2-1 (32′ Θυμιόπουλος, 87′ Κομπατσιάρης / 41′ Ορφανίδης Γ.)

Διαιτητής της αναμέτρησης ο κ. Γιαζιτζόγλου, με βοηθούς τους κ.κ. Γκόγκο Α. και Ζουρνατζίδη

Συνθέσεις

Δόξα Κυψέλης : Καψάλης, Τούνης, Λέσι, Λιακόπουλος, Ζυμάρας, Θυμιόπουλος, Ζησιόπουλος, Μπόσκος, Μουσενίκας, Κωνσταντινίδης, Κουμπατσιάρης (60′ Κομπατσιάρης)

Απόλλων Αγίου Γεωργίου : Μηνόπουλος, Γερμάνης Α., Ορφανίδης Ι., Παπαδίνας Αλ., Ορφανίδης Α., Λιάτσος, Γερμάνης Δ., Κουτρουλιάς, Ορφανίδης Γ., Μαγγίζης, Μπαξεβάνης


ΦΑΣ Νάουσα – Κεραυνός Επισκοπής  5-0 (21′ Λούρης, 41′ αυτογκόλ, 50′ Μπιγκάνος, 55′ Ντέλλας, 85′ Αλεξιάδης)

Διαιτητής της αναμέτρησης ο κ. Ιασωνίδης, με βοηθούς τους κ.κ. Χαλατζιούκα και Μητρόπουλο

Συνθέσεις

ΦΑΣ Νάουσα : Ζάχος, Πίτος, Λαφάρας, Περηφανόπουλος, Πανάγος (46′ Σαρακατσιάνος), Γατουρτζίδης, Γιαμαλίδης (70′ Βασιλειάδης), Μπιγκάνος, Ντέλλας (67′ Αλεξιάδης), Κερμανίδης, Λούρης (75′ Τέγος)

Κεραυνός Επισκοπής : Προδρόμου, Αγιάζι, Αδαμίδης Δ., Μιχαηλίδης, Ντονάλντι, Αδαμίδης Χ., Ντατσής, Μάρκου (75′ Αναστασιάδης), Μιχαηλίδης Σ. (80′ Ορδουλίδης), Κοντούδης, Δήμου


ΑΕ Καψόχωρας – Αγρ. Αστ.Αγ.Βαρβάρας  0-4 (28′ Δαδόπουλος, 40′-63′ Ντόβας, 78′ Γαλάνης)

Διαιτητής της αναμέτρησης ο κ. Χρυσάνης, με βοηθούς τους κ.κ. Σιουκούρογλου και Μουρατίδη

Συνθέσεις

ΑΕ Καψόχωρας : Μαραγκός, Χασάνογλου, Ταραπόσος, Σχοινόπουλος (46′ Κίτσας Κ.), Ζωγράφος, Καλαμιώτης, Τσούκης, Ομπιντίγκουε, Σίσκος, Μαρτσέλος Η. (65′ Τοπαλίδης), Μαρτζέλος.

Αγρ. Αστ.Αγ.Βαρβάρας : Χειμώνας, Εμμανουηλίδης, Σουλιώτης Ι., Μοτσιόπουλος (74′ Γαλάνης), Γκουτζιλίκας (69′ Χατζηκυριακίδης), Κώτελης, Δάμτσιος, Καμπάς, Δαδόπουλος (78′ Λίβας Ε.), Δήμου (84′ Τσιάτσης), Ντόβας


Αγροτικός Αστέρας Πλατέος – Αστέρας Τριποτάμου 4-0 (12′-23′ Καραντουλαμάς, 62′ Κίρτσογλου, 78′ Ρετζέπης)

Διαιτητής της αναμέτρησης ο κ. Μαλούτας, με βοηθούς τους κ.κ. Καραγκιζόπουλο και Παπαντώνη

Συνθέσεις

Αγροτικός Αστέρας Πλατέος : Πρέτσι (78′ Ευαγγελινός), Ιορδανόπουλος, Μοσχόπουλος (78′ Παρασχόπουλος), Μηνούδης, Ρετζέπης, Πέτκος (60′ Τσαντεκίδης), Καραούσογλου (65′ Αντωνίου), Ελευθεριάδης, Κίρτσογλου, Βαχανελίδης, Καραντουλαμάς

Αστέρας Τριποτάμου : Οβεζίκογλου, Ρόκο, Πρασσάς, Καραμαριάς, Τσίλης, Βουδούρης, Φωτιάδης (60′ Κωνσταντάκος), Ισλάμι, Πατσιαβούρας (58′ Γώτας), Αλμαλιώτης (46′ Ορφανίδης), Μπουρδάνος


ΑΟ Μαρίνας – ΓΑΣ Κοπανού  2-0 (36΄Μισαηλίδης, 55′ Παραστατίδης)

Διαιτητής της αναμέτρησης ο κ. Γαβράς, με βοηθούς τους κ.κ. Τσιουγγαρή και Γκόγκο Ν.

Συνθέσεις

ΑΟ Μαρίνας : Αντιφάκος, Μπόφτσης Α. (71′ Μπόφτσης Β.), Μποζίνης, Αγγελίδης (60′ Καραγκούνης Π.), Κυριακίδης, Ιωαννίδης, Πουτακίδης, Μισαηλίδης (90′ Μπόφτσης Μ.), Γκότσης, Παραστατίδης, Καραντώνης (24′ Δήμου)

ΓΑΣ Κοπανού : Κασαπίδης (81′ Ορμανίδης Α.), Τζιβάρας, Μπούφι (78′ Λογγινίδης), Οικονόμου Α., Ηλίας, Ορμανίδης Σ., Σπανός, Μποζίνης, Στογιάννης, Κοσμίδης, Κότσαλης


ΓΑΣ Ροδοχωρίου – Μακροχώρι ΑΝΑΒΟΛΗ

Το αυριανό πρόγραμμα (17.00)

Ολυμπιακός Λουτρού – Θύελλα Σταυρού
Αχιλλέας Νάουσας – Νέα Γενεά Νικομήδειας
Ατρόμητος Διαβατού – Ολυμπιακός Νάουσας
Μέγας Αλέξανδρος Αγίας Μαρίνας – Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων
ΑΕ Τρικάλων – ΠΑΟ Παλατίτσια
ΑΕ Σχοινά – Λευκάδια
ΑΕΠ Βέροιας – Εθνικός Ράχης
Άρης Παλαιοχωρίου – Άχθος Αρούρης
Δόξα Λιανοβεργίου – ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας