Συγκλονιστική εξέλιξη στο ντέρμπι του Λονδίνου! (vid)

Δίχως νικητή τελείωσε το ντέρμπι πρώτο ντέρμπι του βορείου Λονδίνου για την φετινή σεζόν, με τις Άρσεναλ και Τότεναμ να μένουν στο 2-2 στο «Έμιρεϊτς».

Το παιχνίδι τα είχε όλα. Τρομερό ρυθμό, πολλές ευκαιρίες, γκολ, πάθος, με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν πάνω-κάτω και στα 90 λεπτά αγώνα.

Πάθος, τρελός ρυθμός, ευκαιρίες, τέσσερα γκολ, μοναδικές επεμβάσεις και το ντέρμπι του Λονδίνου συγκλόνισε το Νησί. Αρσεναλ και Τότεναμ αναδείχθηκαν ισόπαλες 2-2, με τις δυο ομάδες να μένουν… ικανοποιημένες από την εξέλιξη του ματς. Ο Κέιν έφτασε τα 10 γκολ κόντρα στους Κανονιέρηδες, ενώ ο Ποκετίνο δεν έχει κερδίσει ποτέ σε επτά επισκέψεις του στην έδρα της Αρσεναλ. Εντυπωσιακός ο Παπασταθόπουλος στην επανάληψη τα έδωσε όλα!