“Φεστιβάλ” κόκκινων καρτών και…ανατροπής το Τζένοα-Μίλαν! (vid)

Με ανατροπή στο δεύτερο ημίχρονο η Μίλαν πήρε τη νίκη (2-1) κόντρα στην Τζένοα.

Η ομάδα της Γένοβας μάλιστα θα μπορούσε να πάρει την ισοπαλία αλλά ο Σόνε έχασε το πέναλτι στο τέλος με τον Ρέινα να το αποκρούει. Για την Μίλαν «δράστες» ήταν οι Ερνάντες (52΄) και Κέσι (57΄με πέναλτι). Η Τζένοα είχε προηγηθεί με γκολ τον Σόνε στο 41ο λεπτό του ματς.

Η Μίλαν προερχόταν από τρεις συνεχόμενες ήττες, με την καρέκλα του Τζιαμπάολο να «τρίζει» επικίνδυνα. Οι «Ροσονέρι» βρέθηκαν πίσω στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο από γκολ του Σένε, αλλά στο δέυτερο έκαναν την ανατροπή και πέρασαν με νίκη 2-1 από το «Μαράσι», για την έβδομη αγωνιστική της Serie A.

Στις καθυστερήσεις του παιχνιδιού, οι γηπεδούχοι κέρδισαν πέναλτι, σε μια αμφισβητούμενη φάση, με τον Ρέινα να αποκρούει την εκτέλεση του Σένε και να γίνεται από «μοιραίος» (έχασε τη μπάλα μέσα από τα χέρια στο γκολ του Σένε), «ωραίος».