“Δραπέτευσε” από τη Χαλκιδική ο ΑΟΤ με γκολ του Λώττα! (photos)

Σπουδαίο “διπλό” για τον  ΑΟ Τρίκαλα, που κατάφερε να πάρει μια νίκη ουσίας μέσα στην Τρίγλια και να…ρεφάρει την ισοπαλία με τον Ολυμπιακό Βόλου στο Στάδιο ικανοποιώντας τους δεκάδες φίλους του που τον ακολούθησαν στην Χαλκιδική.

Οι παίκτες του Περικλή Αμανατίδη τα βρήκαν… μπαστούνια απέναντι σε μια πολύ ποιοτική ομάδα η οποία έχασε και αυτή ευκαιρίες για να πετύχει κάποιο γκολ με αποκορύφωμα το δοκάρι σε κεφαλιά του Μαντζίρη στο 69ο λεπτό.

Όμως η “χρυσή” αλλαγή ο Άρης Λώττας, για δεύτερο ματς ήρθε από τον πάγκο και έδωσε την λύση καθώς στο 84ο λεπτό με σέντρα σουτ, νίκησε τον Βούρα για το τελικό 0-1.

Τρίγλια: Βούρας, Ζώτος, Κουρέλλας, Σγουρής (87΄Κεχαγιάς), Μιλκούδης, Σαρβανίδης, Παπαδημητρίου, Έππας (70΄Μενικάλι), Ζορμπάς, Μαντζίρης, Λεμονής.

Τρίκαλα: Γιακουμής, Σανδραβέλης, Ντόσης (7΄Γρηγορόπουλος), Γιαννίτσης, Βέρτζος (78΄Παπαγεωργίου), Ριζογιάννης. Τεγούσης, Τσίπρας, Σταματής (67΄Λώττας), Άλεξιτς, Πελάεθ.