Κατηγορίες
B ΕΠΣ Ημαθίας

Β ΕΠΣ Ημαθίας (1ος όμιλος) Πρωταθλήτρια χειμώνα η ΑΕ Σχοινά, στην τρίτη θέση το Καμποχώρι! (σκόρερς, φύλλα αγώνος 9ης αγωνιστικής)

Ολοκληρώθηκε με την 9η αγωνιστική ο πρώτος γύρος στον 1ο όμιλο της Β Ερασιτεχνικής.

Η ΑΕ Σχοινά, που επιβλήθηκε 4-0 του Ολυμπιακού Λουτρού, αναδείχτηκε πρωταθλήτρια χειμώνα, ενώ ο Αντώνης Πιτσάβας είναι (μαζί με τον Γιδαρόπουλο της Δόξας Κυψέλης) πρώτος σκόρερ μέχρι στιγμής με 7 τέρματα.

Ακολουθεί η ΑΕ Τρικάλων, που πέρασε νικηφόρα από τη Νέα Νικομήδεια χάρη σε τέρματα των Ηλία Αθανασιάδη, Παντριά και Βήτου, ολοκληρώνοντας έναν πολύ παραγωγικό πρώτο γύρο, παρά το γεγονός πως είναι νεοφώτιστη.

Στην τρίτη θέση ανέβηκε η φορμαρισμένη ΑΕΚ Καμποχωρίου, που φαίνεται πως βρίσκει σταδιακά την αγωνιστική της ταυτότητα. Με γκολ του Βουλγαρόπουλου στο 22ο λεπτό, πέρασε νικηφόρα από την Κυψέλη, διακόπτοντας παράλληλα το σερί των γηπεδούχων.

Επέστρεψε στις επιτυχίες ο Ατρόμητος Διαβατού, που επικράτησε με 3-1 στα Παλατίτσια της τοπικής ομάδας ενώ με τον καλύτερο τρόπο ολοκλήρωσε τον πρώτο γύρο η Δόξα Λιανοβεργίου, που μετά από ένα δραματικό σε εξέλιξη παιχνίδι, νίκησε εκτός έδρας με 4-3 την Καψόχωρα.

Να σημειώσουμε πως την ερχόμενη Κυριακή δεν υπάρχει αγωνιστική δραστηριότητα και η 10η αγωνιστική έχει προγραμματιστεί για τις 15/12.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα, οι σκόρερς κα τα φύλλα αγώνα :

Νέα Γενεά Νικομήδειας – ΑΕ Τρικάλων  0-3 (21′ Αθανασιάδης Η., 64′ Παντριάς, 87′ Βήτος)

Διαιτητής της αναμέτρησης ο κ. Κωστούλης, με βοηθούς τους κ.κ. Μπατσίλα και Ζαχαριάδη

Συνθέσεις

Νέα Γενεά Νικομήδειας : Κυπίσης, Σταφυλίδης Α., Αργυρόπουλος, Στογιάννος (28′ Ορφανίδης Σ.), Γολσουζίδης (72′ Μπουτογλίδης), Καϊογλίδης, Τσιάμπας, Πήχας, Τεπετός, Ροδοσνιώτης (64′ Ορφανίδης Α.), Κωστόπουλος (60′ Πετρόπουλος)

ΑΕ Τρικάλων : Ευαγγελόπουλος Α., Δρομπουλιανούδης, Τάρπατζης, Γαλατσίδας (81′ Αθανασιάδης Γ.), Ασημακόπουλος, Παντριάς, Αθανασιάδης Η., Γεωργάκης (46′ Σαλτουρίδης), Βήτος, Αθανασιάδης Ι. (75′ Παλιούρας), Ευαγγελόπουλος Μ. (62′ Στουγιαννόπουλος)


Δόξα Κυψέλης – ΑΕΚ Καμποχωρίου  0-1 (22′ Βουλγαράκης)

Διαιτητής της αναμέτρησης ο κ. Νησελίτης, με βοηθούς τους κ.κ. Ντόβα και Σαμαρά

Συνθέσεις

Δόξα Κυψέλης : Γιδαρόπουλος Π., Λέσι, Ζησιόπουλος, Λιακόπουλος (90′ Παναγιωτόπουλος), Κανδήλας (58′ Τούνης), Μπόσκος (75′ Κέτι), Κωνσταντινίδης, Παράσχος (46′ Γιδαρόπουλος Ε.), Αποστολόπουλος, Τάτα, Κίτσα

ΑΕΚ Καμποχωρίου : Καρυώτης, Γιαννακός Σ., Χαρίζι, Τολιόπουλος, Τόζογλου, Μαρούδας, Βουλγαράκης, Χρυσάφης (36′ Τσολακόπουλος), Γιαννακός Κ., Μαυρόπουλος (75′ Δρακούλης), Καραλιόπουλος Κ. (90+ Παπαδόπουλος Φ.)


ΑΕ Καψόχωρας – Δόξα Λιανοβεργίου  3-4 (3′ Τοπαλίδης, 29′ Αναστάσης, 73′ Βρεττός Κ. / 11′ Χατζηδημητρίου, 31′  Ταμπουράς, 43′ Παντόπουλος, 53′ Πλέσκας)

Διαιτητής της αναμέτρησης ο κ. Παπαδάκης, με βοηθούς τους κ.κ. Κιρμανίδη και Μπέκα

Συνθέσεις

ΑΕ Καψόχωρας : Μαραγκός, Χασάνογλου, Ευαγγέλου (60′ Μουστακόπουλος), Ζωγράφος, Κίτσας Β., Τοπαλίδης, Αναστάσης, Καλαμιώτης, Μαρτσέλος Η., Βρεττός Κ., Μάρκου (36′ Βασιλείου)

Δόξα Λιανοβεργίου : Γερόπουλος, Κωνσταντίνου (90′ Κωνστάντος), Κουτίκας, Γιοβανόπουλος (90+ Μαυρίδης), Γκούγκουρας, Πλέσκας, Παντόπουλος, Πασχάλης (44′ Στεργιόπουλος), Ταμπουράς, Ουζούνης (71′ Τσάκαλος), Χατζηδημητρίου


ΠΑΟ Παλατίτσια – Ατρόμητος Διαβατού  1-3 (36′ Τσαπράνης Θ. / 17′ Αραμπατζής, 77′ Σερασκιέρης, 90′ Μυλωνάς)

Διαιτητής της αναμέτρησης ο κ. Καραντώνης, με βοηθούς τους κ.κ. Γιάντση και Χριστοδούλου Κ.

Συνθέσεις

ΠΑΟ Παλατίτσια : Βατσάχας, Τσιρέλης, Κικίδης (75′ Ουρούτσι), Κακαγιάννης Σ., Φωτιάδης, Τσαπράνης Θ., Ισαακίδης, Τσιούπρος, Ματζίρης, Μοσχόπουλος, Κακαγιάννης Γ. (36′ Παράσχος)

Ατρόμητος Διαβατού : Παγγούρας, Μπαλτζής Αθ.., Αρβανιτίδης, Σολάκογλου (58′ Χατζηγεωργίου), Δημητριάδης, Σερασκιέρης (90′ Καμπούρης), Μουρατίδης (85′ Μπαλτζής Δ.), Μάρτος, Αραμπατζής (72′ Τσιολάκης), Μυλωνάς, Λαζός


ΑΕ Σχοινά – Ολυμπιακός Λουτρού  4-0 (16′-78′ Γατόπουλος, 50′ Πιτσάβας, 81′ Μπεκτάς)

Διαιτητής της αναμέτρησης ο κ. Ρηγόπουλος, με βοηθούς τους κ.κ. Γκόγκα και Χαλατζιούκα

Συνθέσεις

ΑΕ Σχοινά : Πιπιλιάρης, Κούκλας, Μπεκτάς, Μουρατίδης, Τσιβούλας (82′ Πιπιλιαρίδης), Κίτσας Ε., Κωτούλας (80′ Ιασωνίδης), Βουλγαρόπουλος (46′ Λάζης), Λαμπρόπουλος, Πιτσάβας (84′ Μαραγκός Ι.), Γατόπουλος

Ολυμπιακός Λουτρού : Διακόπουλος, Αργιαντόπουλος, Δημόπουλος, Τζιλόπουλος Γ., Συρόπουλος, Παπαδόπουλος Ρ., Τριανταφυλλόπουλος Α., Αναστασόπουλος Δ.Ε. (68′ Γκατζούφας), Στεργιούδης (48′ Δεμερτζίδης), Αναστασόπουλος Δ.Α., Χατζόπουλος


Βαθμολογία

    ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 ΑΕ Σχοινά 9 7 1 1 19 8 11 22
2 ΑΕ Τρικάλων 9 6 2 1 14 3 11 20
3 ΑΕΚ Καμποχωρίου 9 5 1 3 12 11 1 16
4 Ατρόμητος Διαβατού 9 4 3 2 21 11 10 15
5 ΑΕ Καψόχωρας 9 4 2 3 19 19 0 14
6 Δόξα Λιανοβεργίου 9 3 1 5 12 16 -4 10
7 Ολυμπιακός Λουτρού 8 2 3 3 6 8 -2 9
8 Δόξα Κυψέλης 9 2 1 6 9 17 -8 7
9 ΠΑΟ Παλατίτσια 8 1 3 4 10 17 -7 6
10 Νέα Γενεά Νικομήδειας 9 1 1 7 11 23 -12 4

Σκόρερς

Γιδαρόπουλος Ε. Δόξα Κυψέλης 7
Πιτσάβας ΑΕ Σχοινά 7
Γατόπουλος ΑΕ Σχοινά 6
Γολσουζίδης Ν.Γενεά Νικομήδειας 6
Ταμπουράς Δόξα Λιανοβεργίου 6
Αναστασόπουλος Δ.Ε. Ολυμπιακός Λουτρού 5
Βήτος ΑΕ Τρικάλων 5
Δημητριάδης Ατρόμητος Διαβατού 5
Τσαπράνης Θ. ΠΑΟ Παλατίτσια 5

Επόμενη αγωνιστική (10η, 15/12)

ΑΕΚ Καμποχωρίου – Νέα Γενεά Νικομήδειας
ΑΕ Τρικάλων – ΑΕ Καψόχωρας
Δόξα Κυψέλης – ΠΑΟ Παλατίτσια
Δόξα Λιανοβεργίου – Ολυμπιακός Λουτρού
Ατρόμητος Διαβατού – ΑΕ Σχοινά