Μεγάλο “διπλό” των Χανίων στην Πάτρα! (βαθμολογία)

Το αήττητο σερί εκτός έδρας για τα Χανιά συνεχίζεται και μάλιστα με εντυπωσιακό τρόπο! Η ομάδα του Αλέκου Βοσνιάδη κατάφερε να πάρει μια πολύ μεγάλη νίκη στο γήπεδο της Παναχαϊκής, με “χτύπημα” στο 90’!

Τα Χανιά κατάφεραν να επικρατήσουν με σκορ 1-0 χάρη στο κοντινό πλασέ του Ανδρέου μετά την εκτέλεση φάουλ του Δημητριάδη, καταφέρνοντας έτσι να δραπετεύσουν με τη νίκη από την έδρα της Παναχαϊκής, αποτέλεσμα που κρίνεται ως πολύ θετικό εν όψει της συνέχειας.

Τα Χανιά έδειξαν σε όλο το παιχνίδι να έχουν μια ισορροπία, έναν έλεγχο και ουσιαστικά να απειλούν σε πολλές περιπτώσεις την Παναχαϊκή. Ενδεχομένως, η καλύτερη στιγμή να ήταν αυτή στο 11ο λεπτό όταν μετά τη σέντρα από τον Κάσσο ακολούθησε το σουτ στην κίνηση του Αρναρέλλη, με την μπάλα να περνά άουτ. Επίσης μεγάλη στιγμή ήταν αυτή στο 47ο λεπτό από την παράλληλη σέντρα του Κουσκουνά, ενώ στο 58’ χάθηκε μία ακόμη σπουδαία φάση για τα Χανιά από το γύρισμα του Βρεττού και το σουτ του Λεοζίνιο, το οποίο απέκρουσε ο Σούλης.

Τα καλύτερα για τα Χανιά αναμένονταν στο τέλος του αγώνα, καθώς στο 90ό λεπτό σημειώθηκε το γκολ που χάρισε τη νίκη στην ομάδα του Αλέκου Βοσνιάδη η οποία εάν στο ελάχιστο είχε μπορέσει να αξιοποιήσει ως τώρα τα παιχνίδια που έχει δώσει στα Περβόλια θα ήταν πολύ ψηλότερα στην βαθμολογία!

το φιλμ του αγώνα ΕΔΩ

Παναχαϊκή (Σπύρος Μπαξεβάνος): Σούλης, Πολίμος (90+3′ Ρουγκάλας), Σταμόπουλος, Πατάπης, Ιντζόγλου, Κολ, Σιατραβάνης, Λινάρδος (83′ Μουστακόπουλος), Κυνηγόπουλος (67′ Μαυριάς), Μωραΐτης, Τσελεπίδης.

Χανιά (Αλέκος Βοσνιάδης): Κουτζαβασίλης, Κάσσος, Ανδρέου, Γρομητσάρης, Σωτηράκος, Μουμίν, Τριανταφυλλάκος, Βρεττός (90+1′ Παπαχρήστος), Λεοζίνιο (59′ Καρτσαμπάς), Αρναρέλλης (76′ Δημητριάδης), Κουσκουνάς.