Α-Β-Γ Εθνική

Σταμάτησε το σερί των κοριτσιών του Αγρ.Αστ.Αγ.Βαρβάρας, 2-2 στα Τρίκαλα (αποτελέσματα, βαθμολογία)

Δεν κατάφερε να συνεχίσει το σερί της η γυναικεία ομάδα του Αγροτικού Αστέρα Αγίας Βαρβάρας.

Η ομάδα του Αντώνη Παπατζίκου αναδείχτηκε ισόπαλη 2-2 στα Τρίκαλα με την τοπική ομάδα και μάλιστα στάθηκε τυχερή καθώς πήρε τον βαθμό στην τελευταία ουσιαστικά φάση του αγώνα, χάρη στο αυτογκόλ της Μπέου.

Οι γηπεδούχες αποδείχτηκαν…σκληρό καρύδι και προηγήθηκαν μόλις στο 5ο λεπτό με τέρμα της Κωστοπούλου, τέρμα που αιφνιδίασε τις “πράσινες” που προσπάθησαν να αντιδράσουν άμεσα.

Ο τραυματισμός της Μπαξεβάνου, που αποχώρησε στο 28ο λεπτό (χτύπημα στη μέσα σε μια διεκδίκηση της μπάλας), έφερε πρόσθετο προβληματισμό στον νεαρό προπονητή, ωστόσο είδε την ομάδα του να αντιδρά και να ισοφαρίζει στο 40΄με τη νεοεισελθούσα Καλοψυκάκη.

Στο δεύτερο μέρος, οι φιλοξενούμενες είχαν τον έλεγχο του αγώνα, πίεσαν τα καρέ της Δραγούτσου και απείλησαν με τις Μουρατίδου και Κιουτάχιαλη, όμως το γκολ ήρθε από πλευράς γηπεδούχων και συγκεκριμένα στο 67′ με σκόρερ τη Στεργιούλη.

Ακολούθησε ένα μισάωρο πίεσης από πλευράς Αστέρα και με τις απαραίτητες αλλαγές από τον πάγκο (άλλαξε το σύστημα σε 3-5-2, παίρνοντας ουσιαστικά το ρίσκο) ήρθε το τέρμα της ισοφάρισης όταν σε μια εκτέλεση φάουλ, οι γηπεδούχες προσπάθησαν να απομακρύνουν αλλά η Μπέου έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα της ομάδας της.

Νέες Τρικάλων : Δραγούτσου, Γεωργούλα, Σαργιώτη, Σταμούλη, Μπέου, Τζιώρα, Κωστοπούλου, Στεργιούλη, Πλακιά, Μπουκουβάλα, Πρεβέντα. Αγωνίστηκαν και οι Ακρίβου, Πιπερά.

Αγροτικός Αστέρας Αγίας Βαρβάρας : Ζουμπουλίδου, Τσεχελίδου, Τσαγκαλίδου Φ. (82′ Μαργαρίτη), Τσαγκαλίδου Α., Φεΐμ (67′ Δρενοβιάδου), Στρίμπα, Μουρατίδου, Ευστρατίου (67′ Ντούσκα), Μπαξεβάνου (28′ λ.τ. Καλοψυκάκη), Κιουτάχιαλη, Σιδηροπούλου