Ευρεία νίκη του ΠΑΟΚ επί της Βέροιας (βαθμολογία)

Ο ΠΑΟΚ διεύρυνε το νικηφόρο σερί του στην Α1 Γυναικών επικρατώντας της Βέροιας 2017 με 38-20 (17-11 ημίχρονο), σε εξ΄ αναβολής αναμέτρηση για την έκτη αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Όπως αναφέρει το greekhandball, ο “Δικέφαλος του Βορρά” δεν είχε κανένα πρόβλημα να πάρει τους δύο βαθμούς, αφού από πολύ νωρίς είχε το προβάδισμα στο σκορ. Οι παίκτριες του Δημήτρη Πελεκίδη, μεγάλωναν συνεχώς την διαφορά και δεν απειλήθηκαν σε κανένα σημείο του αγώνα από την ομάδα της Βέροιας. Πρώτη σκόρερ της αναμέτρησης η Αγνή Ζυγούρα με 9 γκολ. Για τις φιλοξενούμενες, η Κόβιτς πέτυχε 5.

Τα πεντάλεπτα: 5-3, 8-4, 9-5, 12-6, 13-9, 17-11 (ημίχρονο), 19-13, 23-14, 27-14, 32-15, 35-17, 38-20

ΠΑΟΚ : Ζήση, Χατζηπαρασίδου 7, Μεντεσίδου, Παναγιωτίδου 5, Γκάτζιου 2, Ζυγούρα 9, Κριτζάλη, Καμπόιμ, Σαμολαδά 1, Μούρνου 6, Φερφόλια 3, Τσικνάκη, Κωστοπούλου 1, Ματαρώνα, Νίκολιτς 4, Βαφειάδου

Βέροια 2017: Τσαουσίδου 2, Τζούρισιτς 3, Καραμπατζάκη, Ανθίτση, Καραχαρίση 1, Μπάσμα, Δελησάββα, Τηλαβερίδου, Τσιτλακίδου 1, Γεωργιάδου 4, Βασιλειάδου 2, Κόβιτς 5, Πιτούλια, Μάστακα 2.

Δίλεπτα:2-4. Πέναλτι: 1/5- 1/1