Α ΕΠΣ Ημαθίας – Ισόπαλα τα εξ αναβολής παιχνίδια, “χάος” στην υπόθεση παραμονή! (φύλλα αγώνος, σκόρερς)

Με δύο ισοπαλίες στα εξ αναβολής παιχνίδια, ολοκληρώθηκε η 15η αγωνιστική της Α Ερασιτεχνικής στην ΕΠΣ Ημαθίας.

Σε ένα δραματικό στο τέλος παιχνίδι στη Μελίκη, ο τοπικός Φίλιππος ισοφάρισε με τον Λαζόπουλο στο 87ο λεπτό και πήρε έναν σημαντικό βαθμό και ενώ ο ΓΑΣ Κοπανού είχε προηγηθεί τέσσερα λεπτά νωρίτερα με τέρμα του Στογιάννη.

Την ίδια ώρα στην Κουλούρα και σε ένα επίσης πολύ ενδιαφέρον ματς, ο τοπικό ΠΑΟ προηγήθηκε δύο φορές με ισάριθμα τέρμα του Τεμιρτζόγλου (έφτασε τα 10 στο πρωτάθλημα), ωστόσο ο Αχιλλέας κατάφερε να ισοφαρίσει και να πάρει έναν ακόμη βαθμό στο πρωτάθλημα.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα, οι σκόρερς και τα φύλλα αγώνος :

Φίλιππος Μελίκης – ΓΑΣ Κοπανού  1-1 (87′ Λαζόπουλος / 82′ Στογιάννης)

Διαιτητής της αναμέτρησης ο κ. Γαβράς, με βοηθούς τους κ.κ. Μπέκα και Χαλατζιούκα

Φίλιππος Μελίκης : Μπουκουβάλας, Μελιόπουλος, Παρσόπουλος, Καρατάσιος, Κακαγιάννης (85′ Βενιόπουλος), Πατατούκας, Μανωλόπουλος, Τσιλίκας (55′ Μπατσίλας), Τεγούσης (75′ Λαναράς), Βασιλείου, Λαζόπουλος

ΓΑΣ Κοπανού : Κασαπίδης, Οικονόμου Χ., Κωνσταντινίδης, Παρθενόπουλος, Μπούφι, Ορμανίδης Σ., Στογιάννης, Σπανός, Μισαηλίδης, Γκιούλα, Ηλίας (46′ Κωστογλούδης)

ΠΑΟ Κουλούρας – Αχιλλέας Νάουσας  2-2 (22′-61′ Τεμιρτζόγλου / 32′ Σαξώνης, 74′ Βακαλίδης)

Διαιτητής της αναμέτρησης ο κ. Παζαρτζικλής, με βοηθούς τους κ.κ. Νησελίτη και Χαραλαμπίδη

ΠΑΟ Κουλούρας : Κωστογλίδης, Μπιτόπουλος, Σακάκος, Αργυρόπουλος, Νεστορόπουλος, Τασιόπουλος, Περτσιούνης, Τεμιρτζόγλου, Μιχαηλίδης (78′ Τζήμας), Μουγτουσίδης (70′ Μανωλόπουλος), Χερίδης (87′ Υγρόπουλος)

Αχιλλέας Νάουσας : Σάκκος, Γιαμαλίδης (58′ Τέγος), Βακαλίδης, Μίσκος, Κελεσίδης, Τουμαράς, Μπράτσης, Σαξώνης, Τασιώνας (77′ Θεοδωρόπουλος), Κωστόπουλος (89′ Πάλλας), Λαμπρίτσιος