Κύπελλο Ελλάδος

Προβάδισμα πρόκρισης για τη Λαμία, 1-0 στα Τρίκαλα

Μπορεί η εικόνα του παιχνιδιού να έδειχνε πως το δίκαιο αποτέλεσμα θα ήταν ένα στείρο 0-0 αλλά η Λαμία βρήκε την λύση, έστω και με γκολ από κόντρα και πήρε τη νίκη επί του ΑΟ Τρίκαλα με 0-1.

Οι παίκτες του Περικλή Αμανατίδη ήταν σαφώς καλύτεροι στο α’ ημίχρονο από τους φιλοξενούμενους αλλά η υπεροχή αυτή δεν καρποφόρησε.

Με την έξαρξη της επανάληψης, η Λαμία μπήκε πιο καλά και ευτύχησε να βρει δίχτυα στο 51ο λεπτό με τον ρόμανιτς που σούταρε, η μπάλα κόντραρε σε αμυντικό του ΑΟΤ και κατέληξε στα δίχτυα για το τελικό 0-1.

το φιλμ του αγώνα στο goaltrikala.gr

Τρίκαλα: Ζαρόπουλος, Σανδραβέλης, Οικονομόπουλος, Γιαννίτσης, Ντόσης, Ριζογιάννης, Τεγούσης, Πέλκας (74′ Πελάεθ), Λώττας, Ελευθεριάδης (69′ Γρηγορόπουλος), Τσίπρας (79′ Παπαγεωργίου).

Λαμία: Καχριμάν, Ασίγκμπα, Βύντρα, Μπαχανάκ, Βασιλόγιαννης, Σκόνδρας, Μπουλούλης (66′ Δημούτσος), Τζανετόπουλος, Ανάκογλου (46′ Ρόμανιτς), Καραμάνος, Σάλιακας (82′ Βλαχομήτρος).