Ευρεία νίκη των Ικάρων Γιαννιτσών

Οι Ίκαροι Γιαννιτσών επικράτησαν άνετα με 100-48 του ΓΑΣ Αλεξάνδρειας, στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Γιαννιτσών Έλλη Μυστακίδου, σε αγώνα για τη 12η αγωνιστική της Α’ ΕΚΑΣΚΕΜ.

Όπως αναφέρει το Katerinisport, η ομάδα της Πέλλας μπήκε αποφασιστικά στην αναμέτρηση κι εκμεταλλευόμενη στο έπακρο τις ελλείψεις του ΓΑΣ Αλεξάνδρειας, προηγήθηκε στο τέλος του πρώτου δεκαλέπτου με 32-17.

Ανάλογη ήταν η εικόνα και του δεύτερου δεκαλέπτου με τη διαφορά να εκτοξεύεται και το σκορ του ημιχρόνου να διαμορφώνεται σε 60-28 υπέρ των γηπεδούχων.

Ισορροπημένο ήταν το τρίτο δεκάλεπτο, με το φιλοξενούμενο να καταφέρνει να διατηρήσει σε σταθερά επίπεδα τη διαφορά και το σκορ να διαμορφώνεται σε 80-45.

Με το πόδι πατημένο στο γκάζι συνέχισαν οι Ίκαροι Γιαννιτσών και στο τέταρτο δεκάλεπτο κι έφτασαν στη νίκη με το τελικό 100-48.

Διαιτητές: Ελευθεριάδης – Παπαγεωργίου.
Δεκάλεπτα: 32-17, 60-28, 80-45, 100-48.

Ίκαροι Γιαννιτσών (Καραμιχάλης): Οξούζης, Μυζίου 9 (1), Αθαναηλίδης 21 (1), Σπόντης 20 (4), Ελευθεριάδης 8, Μπογδάνης 19 (5), Πετρίδης 7, Ακριτίδης 13, Ουστάλλι 3 (1).

ΓΑΣ Αλεξάνδρειας (Τσάτσας): Κυριακού 2, Οικονομόπουλος 2, Πουαρίδης 2, Τζιντζόγλου 2, Πρόιος Δ., Χρυσικός 2, Παντοφλίδης 13 (1), Παπαδόπουλος, Μπαλτάς, Καρκάρας 23, Πρόιος Α. 2, Μουλγκέτσι.