Επιτυχιών συνέχεια για τον Ηρακλή, χατ-τρικ ο Περπερίδης! (photos)

Με πρωταγωνιστή τον Χάρη Περπερίδη, ο οποίος πέτυχε τρία τέρματα, ο Ηρακλής κατέβαλε την αντίσταση του Μ. Αλεξάνδρου με το ευρύ 5-1.

Τον “χορό” των γκολ άνοιξε ο Ημαθιώτης επιθετικός στο 30΄, με το 1-0 να είναι το σκορ του πρώτου μέρους της αναμέτρησης στο Βοηθητικό του Καυτανζογλείου.

Στο 65΄ ο ίδιος παίκτης πέτυχε το δεύτερο γκολ στο 65΄, για να ακολουθήσει στο σκοράρισμα ο Κανακούδης στο 81΄(πέναλτι) και ο Καλπουρτζίδης στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων, με τον Πεπρπερίδη να κλείνει το σκορ με το τρίτο προσωπικό τέρμα του στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων, διαμορφώνοντας το τελικό 5-1.

Από πλευρά φιλοξενουμένων σκόραρε ο Βουρδάκης.

Η σύνθεση του Ηρακλή : Γόμος, Κανακούδης, Τζιούρας (55’ Βλαχούδης), Τσακιριδης, Σαχταρίδης (46’ Μάντικας), Μακρής, Δήτσιος, Αποστόλου, Τζιούτζιος (75΄Καλπουρτζίδης), Περπερίδης, Ηρακλής.