Σπουδαία νίκη για τον Ιωνικό, 2-0 τη Νίκη Βόλου!

Πολύ σημαντική νίκη για τον Ιωνικό, που τον φέρνει στο +4 από τον τρίτο ΝΠΣ Βέροια, που αγωνίζεται αύριο στο Αιγάλεω.

Η ομάδα του Απόστολου Χαραλαμπίδη επικράτησε με 2-0 της Νίκης Βόλου και έκανε ένα σημαντικό βήμα για την κατάκτηση ενός από τα δύο εισιτήρια για τη Super League 2 της νέας σεζόν.

Από την άλλη πλευρά, οι Θεσσαλοί είχαν καλές στιγμές στο πρώτο μέρος και θα μπορούσαν να πάρουν το προβάδισμα, που θα άλλαζε άρδην την εικόνα του αγώνα.

το φιλμ του αγώνα όπως το παρουσίασε το goalpost.gr

11′ Σε κόρνερ από τα αριστερά ο Σμυρλής με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα λίγο πάνω από το δοκάρι της εστίας του Αποστολίδη
24′ Σε γέμισμα του Μπαλάφα, ο Μπαταγίνι επιχείρησε το ανάποδο ψαλιδάκι, χωρίς, ωστόσο να βρει την μπάλα, χάνοντας την ευκαιρία να απειλήσει την εστία του Κουρεπίνη
27′ Ο Κρουθ αφού άδειασε με εντυπωσιακό τρόπο τον Σμυρλή από τα αριστερά, έκανε τη σέντρα με τον Μπαλάφα να πλασάρει από κοντά και τον Κουρεπίνη να απομακρύνει ενστικτωδώς με τα πόδια πριν η μπάλα περάσει τη γραμμή της εστίας
31′ Ο Σμυρλής πάσαρε με το κεφάλι στον Κουϊρουκίδη, όμως το σουτ του επιθετικού του Ιωνικού κόντραρε στον Βοσκόπουλο και πέρασε κόρνερ
32′ Σουτ του Ντομίνγκεθ από καλή θέση μέσα στην περιοχή, έπεσε στη δεξιά του γωνία ο Κουρεπίνης και μπλόκαρε
39′ Διαγώνιο σουτ του Σμυρλή, μέσα από την περιοχή, έπεσε και απέκρουσε ο Αποστολίδης. Το σουτ στη συνέχεια του Στέλιου Κρητικού, πέρασε άουτ
60′ Ο Αλιατίδης κόντραρε το σουτ του Σμυρλή από καλή θέση, αποσοβώντας τον κίνδυνο για την ομάδα του
62′ Ο Κυριακίδης γύρισε προς την εστία από αριστερά, ο Ντομίνγκεθ στην κίνηση έκανε το σουτ με την μπάλα να κοντράρει σε σώματα και να απομακρύνεται
69′ ΓΚΟΛ! Μετά από πλάγιο των γηπεδούχων ο Βλαχομήτρος κοντρόλαρε και με το με σουτ στην κλειστή γωνία του Αποστολίδη άνοιξε το σκορ
87′ ΓΚΟΛ! Ο Πολίμος έκανε την κούρσα από τα αριστερά, σέντραρε, με τον Στέλιο Κρητικό να κάνει το 2-0 με προβολή
87′ Σέντρα του Κυριακίδη από τα αριστερά, ο Μπαταγίνι με γυριστό σουτ έστειλε τη μπάλα πάνω από το δοκάρι της εστίας του Κουρεπίνη

Ιωνικός: Κουρεπίνης, Μουστάκης, Φουρλάνος, Ιωάννου, Πολίμος, Κρητικός Ν., Γκοτσούλιας, Κουϊρουκίδης (64′ Μάναλης), Βλαχομήτρος (85′ Κολλαράς), Σμυρλής (66′ Ματσούκας), Κρητικός Σ.

Νίκη Βόλου: Αποστολίδης, Κυριακίδης Σ., Κάρδαρης, Βοσκόπουλος, Τσιμπούκας (59′ Καμπαγέρο), Αλιατίδης, Μπιτσάκος (76′ Οικονομίκος), Μπαλάφας, Ντομίνγκεθ, Μπαταγίνι, Κρουθ