Εύκολο απόγευμα για την Αναγέννηση Άρτας

Σταθερά στην 3η θέση της βαθμολογίας βρίσκεται η Αναγέννηση Άρτας, αφού επιβλήθηκε του Πανοράματος με 32-23 και πανηγύρισε την 7η νίκη της.

Με το τέλος της 12ης στροφής του πρωταθλήματος της Α1 Γυναικών οι γηπεδούχες έχουν 14 βαθμούς, ενώ οι φιλοξενούμενες βρίσκονται στην 5η θέση με 8 βαθμούς.

Η αναμέτρηση άρχισε με τις δύο ομάδες να συμβαδίζουν στο σκορ στα πρώτα 25 λεπτά (12-11), αλλά στο ημίχρονο οι γηπεδούχες ξέφυγαν με 5 γκολ, 17-12. Στο δεύτερο 30λεπτο, η εικόνα της αναμέτρησης άλλαξε και η Αναγέννηση πάτησε γκάζι φτάνοντας τη διαφορά κοντά σε διψήφια νούμερα.

Πρώτη σκόρερ της αναμέτρησης ήταν η Τσιομπάνου μετρώντας 14 τέρματα.

Πεντάλεπτα: 2-2, 4-4, 6-6, 10-8, 12-11, 17-12(ημχ), 20-15, 22-16, 25-17, 28-19, 30-21, 32-23

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΑΡΤΑΣ (Τσέλιος): Μάμαλη, Μπαλάφα 4, Εμμανουηλίδου 9, Νάτσο, Σκάρα, Θεοδοσοπούλου Β., Σπυριδοπούλου 1, Τσιομπάνου 13, Ροκόμου, Καναρά 1, Θεοδοσοπούλου Σ., Παπακοσμά, Νταβίντοβιτς 3, Νουλά, Μαυροπούλου

ΠΑΝΟΡΑΜΑ (Κουμιτσάρσκα): Κουτσιμανή, Σπανού, Αναστασιάδου, Λιούκα, Παπαδοπούλου Γ. 4, Κυρικλίδου 2, Αμανατίδου 4, Κουκλοτίδου 1, Προκοπίδου 6, Τσερέπη 1, Καραβέλη 4, Παπαδοπούλου Α. 5, Κουλούρη, Ασταθιάδου Τσάρτσιου, Νταντίρα, Κουρκουλάκη

Δίλεπτα: 0-3, Πέναλτι: 4/4 – 3/3, Διαιτητές: Τέμης, Πήτας