Νίκες για τα κορίτσια του 1ου και του 2ου ΓΕΛ στους σημερινούς Σχολικούς αγώνες Πετοσφαίρισης (photos)

Δύο αγώνες για το Σχολικό Πρωτάθλημα Πετοσφαίρισης κοριτσιών περιελάμβανε το πρόγραμμα της ημέρας στο ΔΑΚ “Βικέλας” του Μακροχωρίου.

Στο πρώτο χρονικά, το 1ο ΓΕΛ Βέροιας επικράτησε με 2-0 σετ του 5ου ΓΕΛ, σε ένα παιχνίδι που οι 100 και πλέον θεατές (συγγενείς και φίλοι των παικτριών) απόλαυσαν τόσο για την ποιότητα του όσο και τη δραματική του εξέλιξη.

Το δεύτερο ματς, αυτό ανάμεσα στο 2ο και το 4ο είχε θεαματική εξέλιξη καθώς οι τυπικά φιλοξενούμενες προηγήθηκαν στα σετ, όμως το 2ο αντέδρασε και αφού ισοφάρισε, πήρε τη νίκη στο τάι μπρέικ με σκορ 15-8