B ΕΠΣ Ημαθίας - Α ΕΠΣ Ημαθίας

Σχολικό πρωτάθλημα ποδοσφαίρου : Πρόκριση για το ΕΠΑΛ Νάουσας, 3-1 το 1ο ΓΕΛ Αλεξάνδρειας

Μετά από ένα άκρως ενδιαφέρον παιχνίδι, που διεξήχθη σήμερα το πρωί στο Δημοτικό Γήπεδο Μακροχωρίου, το ΕΠΑΛ Νάουσας επικράτησε με 3-1 του 1ου ΓΕΛ Αλεξάνδρειας και προκρίθηκε στον τελικό της Ημαθίας.

Εκεί θα αντιμετωπίσει το ΕΠΑΛ Βέροιας και ο νικητής θα συνεχίσει στο Πανελλήνιο Σχολικό Πρωτάθλημα ποδοσφαίρου, με ελπίδα για διάκριση.

Οι τυπικά γηπεδούχοι προηγήθηκαν μόλις στο 1ο λεπτό με γκολ του Τασιώνα, ωστόσο το ΓΕΛ Αλεξάνδρειας ισοφάρισε με απευθείας εκτέλεση φάουλ, μόλις συμπληρώθηκε το 10ο λεπτό.

Ακολούθησε ένα γκραν γκινιόλ παιχνίδι, με τις δύο ομάδες να έχουν εκατέρωθεν ευκαιρίες, ωστόσο το ΕΠΑΛ Νάουσας ήταν αυτό που πήρε ξανά το προβάδισμα και συγκεκριμένα στο 58ο λεπτό και πάλι με τον Τασιώνα.

Το τελικό 3-1 διαμόρφωσε ο Μισιρλίδης, λίγα λεπτά πριν το τελευταίο σφύριγμα του κ. Γκαλαΐτση (βοηθοί οι κ.κ. Μπατσίλας και Μουρατίδης) της ΕΠΣ Ημαθίας

ΕΠΑΛ Νάουσας : Σάκκος, Ορμανίδης, Πίτος, Πανάγος, Γιαμαλίδης, Κλεφτούρης (63′ Τέγος), Μισιρλίδης, Ηλίας, Βασιλειάδης, Μήτσικας, Τασιώνας

1ο ΓΕΛ Αλεξάνδρειας : ενημερώνεται…