Όλο και πιο κοντά στην παραμονή ο Άθλος Αλεξάνδρειας

Ένα ακόμη βήμα για την εξασφάλιση της παραμονής στην Α ΕΚΑΣΚΕΜ έκανε ο Άθλος Αλεξάνδρειας, που επικράτησε με 78-66 της ΚουΠα Κιλκίς στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Μελίκης.

Όπως αναφέρει το katerinisport, το πρώτο δεκάλεπτο ήταν ισορροπημένο, με τις δύο ομάδες να βρίσκονται κοντά στο σκορ και την ΚουΠα Κιλκίς να προηγείται με 20-21.

Ανάλογη ήταν η εικόνα και του δεύτερο δεκαλέπτου, με τον Άθλο Αλεξάνδρειας να πηγαίνει στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα του ημιχρόνου με το υπέρ της 37-36.

Ούτε στο τρίτο δεκάλεπτο άλλαξε η εικόνα του αγώνα, με τις δύο ομάδες να βρίσκονται κοντά στο σκορ και το γηπεδούχο να ολοκληρώνει την περίοδο με το υπέρ του 52-50.

Οι ομάδες συνέχισαν να συμβαδίζουν στο σκορ και στο πρώτο μισό του τέταρτου δεκαλέπτου, με τον Άθλο Αλεξάνδρειας να σημειώνει ένα επιμέρους 17-5 στο τελευταίο πεντάλεπτο και να φτάνει στη νίκη με το τελικό 78-66.

Διαιτητές: Χρυσάφης Στ. – Χατζημπαλίδης.
Δεκάλεπτα: 20-21, 37-36, 52-50, 78-66.

Άθλος Αλεξάνδρειας (Αγγέλης): Αγγέλης, Μούτσα, Τακουτής 2, Σιτσάνης 16 (1), Ντάμτσης, Στυλίδης, Γιαμπατζίδης 18 (1), Χαριτόπουλος 6, Τσαρούχας 21 (2), Μηντζιαρίδης 15, Στακτάρης, Παπαζήσης.

ΚουΠα Κιλκίς (Τσάτσης): Ζάλτος 2, Δαγκλιάρης, Ποζίδης 11 (2), Κολεσιώτης, Ψωμιάδης 4, Υφαντίδης, Χοτουμανίδης, Τσουλφαΐδης 7 (1), Πατσούρης 8 (2), Μουστάκας 25 (3), Μπαχτσεβάνης 9 (3), Κώττης.