Κατηγορίες
Γ Εθνική / Τοπικά - Κύπελλο Ελλάδος

Κύπελλο Ελλάδας : Οι 48 μέχρι στιγμής κυπελλούχοι/εκπροσώποι των Ενώσεων και οι επόμενες κληρώσεις

Συνεχίζονται στις Ποδοσφαιρικές Ενώσεις οι κληρώσεις για την ανάδειξη των κυπελλούχων/εκπροσώπων στο Κύπελλο Ελλάδας της σεζόν 2020/2021.

Θυμίζουμε πως εκτός της Αναγέννησης Άρτας και του ΑΟ Διαβολιτσίου σε Άρτα και Μεσσηνία αντίστοιχα, που κατέκτησαν τον τίτλο προ της πανδημίας, όλες οι υπόλοιπες Ενώσεις προχώρησαν ή θα προχωρήσουν το επόμενο διάστημα σε κληρώσεις.

Το sportsup.gr παρουσιάζει τη μέχρι στιγμής λίστα (με έντονο μαύρο οι ομάδες που αναδείχτηκαν από κλήρωση και με κόκκινο όσες το κατέκτησαν πριν την αναστολή) :

ΕΠΣ Έβρου : ΑΕ Διδυμοτείχου
ΕΠΣ Θράκης : Πανθρακικός
ΕΠΣ Ξάνθης : Ορφέας Ξάνθης
ΕΠΣ Δράμας : AE Αμπελοκήπων
ΕΠΣ Καβάλας : Νέστος Χρυσούπολης 
ΕΠΣ Σερρών : Δόξα Κάτω Καμήλας
ΕΠΣ Κιλκίς : Αναγέννηση Πλαγιάς 
ΕΠΣ Μακεδονίας : Καμπανιακός
ΕΠΣ Χαλκιδικής : Όλυνθος Ολύνθου
ΕΠΣ Πέλλας : Εθνικός Γιαννιτσών 
ΕΠΣ Ημαθίας : Αγροτικός Αστέρας Πλατέος
ΕΠΣ Πιερίας : ΑΕ Καρίτσας
ΕΠΣ Φλώρινας : Ακρίτας Αχλάδας 
ΕΠΣ Καστοριάς : Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας
ΕΠΣ Κοζάνης : Μακεδονικός Φούφα 
ΕΠΣ Γρεβενών : Κτηνοτροφικός Αστέρας Καληράχης
ΕΠΣ Λάρισας : Αετός Μακρυχωρίου ή Οικονόμος Τσαριτσάνης sportsup.gr ή Φαλανιακός ή ΠΟ Ελασσόνας (δεν έχει οριστεί ημερομηνία κλήρωσης)
ΕΠΣ Τρικάλων : ΑΟ Μεγάλων Καλυβίων
ΕΠΣ Θεσσαλίας : ΦΘ Αγχίαλος
ΕΠΣ Καρδίτσας : Ατρόμητος Παλαμά
ΕΠΣ Κέρκυρας : Αστέρας Πετριτή ή Θιναλιακός ή ΟΦ Αγίου Ματθαίου ή Αχιλλέας Νυμφών (δεν έχει οριστεί ημερομηνία κλήρωσης)
ΕΠΣ Ηπείρου : ΑΟ Ανατολής
ΕΠΣ Θεσπρωτίας : Θύαμις Καστρίου
ΕΠΣ Πρέβεζας/Λευκάδας : Αχέρων Καναλακίου
ΕΠΣ Άρτας : Αναγέννηση Άρτας
ΕΠΣ Αιτωλοακαρνανίας : ΑΕ Μεσολογγίου ή ΠΑΟ Αγρινίου (δεν έχει οριστεί ημερομηνία κλήρωσης)
ΕΠΣ Κεφαλληνίας : Παλληξουριακός
ΕΠΣ Ευρυτανίας : Αίολος Καρπενησίου ή ΑΟ Ποταμιάς (δεν έχει οριστεί ημερομηνία κλήρωσης)
ΕΠΣ Φωκίδας : Αμφισσαϊκός
ΕΠΣ Φθιώτιδας : Οπούντιος Μαρτίνου
ΕΠΣ Εύβοιας : Ελλήσποντος Ν. Λαμψάκου
ΕΠΣ Βοιωτίας : ΑΟ Μελισσοχωρίου
ΕΠΣ Αθηνών : Άγιος Ιερόθεος 
ΕΠΣ Δυτικής Αττικής : Βύζας Μεγάρων
ΕΠΣ Ανατολικής Αττικής : Αστέρας Βάρης
ΕΠΣ Πειραιά : ΑΠΟ Κερατσίνι
ΕΠΣ Κορίνθου : Ηρακλής Ξυλοκάστρου
ΕΠΣ Αχαΐας : Ατρόμητος Πατρών
ΕΠΣ Ηλείας : ΠΑΟ Βάρδας
ΕΠΣ Ζακύνθου : ΑΕ Αγίου Λέοντα/Κοιλιωμένου
ΕΠΣ Μεσσηνίας : ΑΟ Διαβολιτσίου
ΕΠΣ Αρκαδίας : Παναρκαδικός
ΕΠΣ Λακωνίας : Ήφαιστος Βρονταμά
ΕΠΣ Αργολίδας : Κορωνίδα Κοιλάδας
ΕΠΣ Κυκλάδων : ΑΟ Σύρου
ΕΠΣ Σάμου : ΑΕ Βαθυλάκκου/Πανσαμιακός
ΕΠΣ Λέσβου : Διαγόρας Σαρδών
ΕΠΣ Χίου : Δάφνη Δαφνώνα
ΕΠΣ Δωδεκανήσων : Άρης Αρχαγγέλου ή ΑΕ Πυλίου ή Διαγόρας Βατίου ή Ηρακλής Μαριτσών ή Απόλλων Καλυβίων ή Δόξα Καρδάμαινας ή ΑΕΡΑ Αφάντου (δεν έχει οριστεί ημερομηνία κλήρωσης)
ΕΠΣ Χανίων : Πανακρωτηριακός 
ΕΠΣ Ρεθύμνου : Τάλως Μελιδονίου
ΕΠΣ Ηρακλείου : ΠΑΝΟ Μαλλίων 
ΕΠΣ Λασιθίου : AO Αγίου Νικολάου