Πρόκριση για τη Σεβίλλη, “εκθαμβωτική” στο πρώτο ημίχρονο! (vid)

Η Σεβίλλη ήταν εντυπωσιακή στα πρώτα 45 λεπτά και «καθάρισε» τη Ρόμα και περιμένει τον νικητή του ζευγαριού Γουλβς-Ολυμπιακός.

Οι Ανδαλουσιανοί μπήκαν δυνατά και δεν άφησαν περιθώρια στην ιταλική ομάδα, στο νοκ άουτ ματς που διεξήχθη στο Ντούισμπουργκ! Η ισπανική ομάδα προηγήθηκε μετά από τρομερή ενέργεια του Ρεγκιλόν στο 22ο λεπτό, ενώ διπλασίασαν τα τέρματα τους λίγο πριν οι δύο ομάδες πάνε στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα.

Ο Οκάμπος έκανε τρομερή κούρσα από τα δεξιά και την κατάλληλη στιγμή έδωσε στον Ελ-Νεσιρί, ο οποίος έκανε το 2-0 στο 44ο λεπτό. Η Ρόμα προσπάθησε να αντιδράσει αλλά δεν βρήκε κάποιο γκολ, ενώ στις καθυστερήσεις αποβλήθηκε ο Μαντσίνι μετά τη χρήση VAR.

Η Σεβίλλη στον πρώτο αγώνα του Final-8 του Europa League θα αντιμετωπίσει τον νικητή του Γουλβς-Ολυμπιακός.