Απίστευτο ματς στο “Hawthorns”, η Τσέλσι…απέδρασε στην κυριολεξία! (vid)

Επιστροφή από την… κόλαση για την Τσέλσι, που κατάφερε στις καθυστερήσεις να αποσπάσει ισοπαλία 3-3 από τη Γουέστ Μπρομ και να αποφύγει μία δεύτερη σερί ήττα στην Premier League.

Οι γηπεδούχοι, που είχαν ξεκινήσει το πρωτάθλημα με δύο «βαριές» ήττες, προηγήθηκαν μόλις στο 4ο λεπτό με τον Ρόμπινσον, ο οποίος στο 25΄ εκμεταλλεύθηκε το τραγικό λάθος του Τιάγκο Σίλβα και διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του.

Δύο λεπτά αργότερα ο Μπάρτλεϊ έμοιαζε να αποτελειώνει τους «μπλε» (3-0), που όμως αντέδρασαν στο β΄ ημίχρονο και κατάφεραν να μειώσουν με τέρματα των Μάουντ και Χάντσον-Οντόι.

Στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Εϊμπραχαμ με κοντινή προβολή ισοφάρισε και γλίτωσε τουλάχιστον το βαθμό για την Τσέλσι, ενώ με το γκολ αυτό η Γουέστ Μπρομ έχει πλέον τη χειρότερη αμυντική επίδοση στην ιστορία της Premier League για τις τρεις πρώτες αγωνιστικές (παθητικό έντεκα τερμάτων).