Κατηγορίες
Basket

Μπάσκετ : Τζάμπολ στο πρωτάθλημα της Γ Εθνικής, ξεκινά και ο 3ος όμιλος της Β’ αλλά χωρίς τον ΓΑΣ Μελίκη

Φουλ δράση το τρέχων Σαββατοκύριακο σε όλα τα μήκη και πλάτη της Ελλάδας!

Η Γ Εθνική ανδρών κάνει τζάμπολ την Κυριακή 18/10, ένα πρωτάθλημα που περιλαμβάνει φέτος έξι ομίλους, ενώ την ίδια ώρα ξεκινά και ο τρίτος όμιλος της Β Εθνικής, χωρίς όμως το ματς του ΓΑΣ Μελίκης με τη ΜΕΝΤ, λόγω κρούσματος Covid-19 στην ομάδα της Θεσσαλονίκης.

Αετοί Βέροιας και ΑΟΚ Βέροιας συμμετέχουν στον 5ο όμιλο της Γ Εθνικής, με τους «ασπρόμαυρους» να ξεκινούν εντός έδρας κόντρα στους Ικάρους Γιαννιτσών και την ομάδα του Γιώργου Τριχόπουλου να μεταβαίνει στη Θεσσαλονίκη για να αντιμετωπίσει τον Μαντουλίδη.

Το πρόγραμμα και οι διαιτητές σε Β και Γ Εθνική :

Β Εθνική

1ος Όμιλος

13.00 ΑΕ Ν. Κηφισιάς – Νέο Ληξούριο Φάκαρος-Χριστινάκης-Αγγελής (Γολεγού)
13.30 Πεντέλη-ΑΠΑΣ Τα Φανάρια Τσακαλογιάννης-Λογοθέτης-Κατσαπράκακης (Φαλούκας)
17.00 Αχαγιά 82-Ένωση Ιλίου Κοντίλης-Λιότσιος-Ασημακάκη (Κοκορδάτος)
17.00 ΚΑΟ Κορίνθου-Εθνικός Τσιμπούρης-Λαμπίρης-Κανελλόπουλος (Πετρόπουλος)
17.00 Αργοναύτης Τριγλίας-Έσπερος Καραβίτης-Ορφανός Εμ.-Παπαδόπουλος Χ. (Τεφτίκης)
17.00 Παπάγου-ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ Τσάτσης-Ζιώγας-Βελέντζας (Παπαγιαννόπουλος)
17.00 Πανελευσινιακός-Ιωνικός ΝΦ Πλιάκας-Φασόλης-Κούλης Κ. (Αλετράς)

2ος Όμιλος

17.00 Πρωτέας Βούλας-Ηλυσιακός Καλογερόπουλος Φ.-Γρίβα-Ουσταμπασίδης (Ηπιώτης)
17.00 Μανδραϊκός-ΕΦΑΟ Ζωγράφου Στρέμπας-Μπούκας-Χριστοδουλάκης (Τηγάνης)
17.00 ΚΑΟ Μελισσίων-Κρόνος Αγ. Δημητρίου Αργυρούδης-Τζίμης-Κοτσίρης (Ζερδεβάς)
17.00 Δούκας-Άρης Νίκαιας Ραχιώτης-Χρηστίδης Π.-Σκουλαρίκης (Κουλούρης)
17.00 Χανιά-ΟΦΗ Κωνσταντινόπουλος-Κοτσώνης-Κούλης Χ. (Χριστινάκης)
17.00 Πανιώνιος-ΝΕ Μεγαρίδας Χρηστίδης Ηλ.-Σιδερής-Ναστούλης (Ορφανός Γ.)
18.00 Αιγάλεω-Π. Φάληρο Σπυρόπουλος-Τηγάνης-Τεφτίκης (Παλάτος)

Τετάρτη 21/10

17.00 Ηλυσιακός-Πανιώνιος Καραβίτης-Τσάτσης-Κούλης Κ. (Ντάβαρης)

3ος Όμιλος (1η αγωνιστική)

17.00 Αίολος Τρ.-Ιωάννινα ΣΚ Σταματόπουλος-Δόλγυρας-Κοντογιάννης (Χλώρος)
17.00 Έσπερος ΓΣ Λαμίας-Πρωτέας ΦΟ Γρεβενών Τσουμαχίδης-Παζώλης-Γεωργούλης (Γκουντελιάς)
17.00 Μαχητές Πειραματικό-Ερμής Σχηματαρίου Φακίτσας-Μαραμής-Καρακώστας (Σιμητόπουλος)
17.00 Δόξα Λευκάδας-Ίκαροι Τρικάλων Τσιαπλής-Κατωτικίδης-Παπανικολάου (Ιωακειμίδης)
17.00 Νίκη Βόλου-ΑΚ Χαλκίδας Ελευθεριάδης Πλ.-Παπαγεωργίου-Εκίζογλου (Τσιργούλας)

Τετάρτη 28/10

17.00 ΜΕΝΤ-Μελίκη Ντούρας-Δημάδης-Ισιγώνης (Γκούμας)

4ος Όμιλος

17.00 ΚΑΟΧ Ευρώπη 87-Πανσερραϊκός Κοϊμτζόγλου-Κουκουλεκίδης-Καντερές (Μανιός)
17.00 Αίας Ευόσμου-Αρετσού Τσιρτσιμάλης-Γραικός-Αναστασιάδης Βας. (Παπαγεωργίου)
17.00 Πολύγυρος-Λεύκιππος Ξάνθης Θεοδώρου-Πράττος-Τσάνταλη (Θωμόπουλος)
17.00 Ευκαρπία-Ερμής Λαγκαδά Μπακάλης-Σιταρίδης-Βασιλόπουλος (Δέλλας)
17.00 Μακεδονικός-Γέφυρα Λουλουδιάδης-Τζιοπάνος Γ.-Θρασυβουλίδης (Μήτσιου)
17.00 Ίκαροι Σερρών-ΧΑΝΘ Ντόγκας-Μελανίδης-Χρυσάφης (Δραγκίογλου)

 

Γ Εθνική

1ος Όμιλος

14.00 ΓΑΕΤ Δίων ο Κυπαρισσεύς-Διαγόρας Ρόδου Λάμπος-Λιαρομάτης (Ηλιόπουλος Σπ.)
15:30 ΣΔΥ Τρίπολης-ΓΣ Εργοτέλης Ελ Ανύ-Θεοδοσόπουλος (Γιαλικάρης)
17.00 ΕΑ Πατρών-ΣΚ Καλαμάτα Μηλαπίδης-Κάννης (Θεοδωρόπουλος)
17.00 ΑΟ Γλαύκος-ΑΟ Αίολος Αγυιάς Καρπάνος-Λιώνας (Κώστης)
17.00 Παναχαϊκή ΑΕ-ΑΣ Σφήκα Αμαλιάδας Ζακεστίδης-Αδαμόπουλος Κ. (Πίγκας)
Ρεπό: Ήφαιστος Αχιλλέας

2ος Όμιλος

15.00 ΑΠΣ Παπάδος Γέρας-ΦΟ Βροντάδου Καλογριάς-Σπυρλιδάκης (Σαλαβός)
16.00 Βούρειος ΑΟΛ-ΑΟΝΣ Μίλων Ντάνος-Μαρίγλη (Μάρης)
17.00 ΑΟΦ Πορφύρας-ΑΟ Δάφνης Ορφανός Ιορδ.-Ζαγούρης (Δραμεσιώτης)
17.00 ΑΕ Ίκαροι Καλλιθέας-ΑΕ Έξω Παναγίτσας Μαρουδιάς-Τσίγκου (Ευστρατίου)
17.00 ΓΣ Κορωπίου-Τελεθριακός ΑΣ Χατζημάρκος-Τσικριτσάκη (Παπαδόπουλος Στ.)

3ος Όμιλος

Σάββατο 17/10

20.00 ΑΟ Ερμιονίδας-ΑΕ Δικαίου Κω Γιαννακόπουλος Φ.-Πετράκης Γ. (Πετρόπουλος)

Κυριακή 18/10

12.30 ΑΟ Ελευθερία Μοσχάτου-ΑΕ Καρλοβάσου Καρανικόλα Ελ.-Ξυλάς (Άκελ)
14.30 ΑΟ Μυκόνου-ΑΟ Πεύκης Μαυρέλης-Καρακωνσταντόπουλος
17.00 ΚΑΠ-ΑΣ Τήρων Αγ. Θεοδώρων Μπακετέα-Βαλούρδος (Σταματόπουλος)
17.00 ΑΟ Ποσειδών Λουτρακίου-ΑΣ Νίκη Αμαρουσίου Χουγιάζος-Πλατέλα (Μαυραντζάς)
17.00 ΑΣ Πέρα-ΑΟΚ Χαλάνδρι Μπιτέρνας-Κηπώσης (Παππάς)

4ος Όμιλος

ΓΣ Αλμυρού-Λέων ΑΣ Μεσολογγίου Πιτσίλκας-Γιατρόπουλος
ΓΣ Παλαμά Τιτάνες-ΓΣ Γόμφοι Ζαχαρής-Μπουγλος Ι.
ΑΕ Καναλλακίου Αχερ.-ΑΟ Σπάρτακος Ιωαννίνων Διαμαντής-Βίννης (Τσιγγέλης)

Τετάρτη 28/10

17.00 ΓΣ Αμπελώνα 1986-ΑΣ Αναγέννηση Καρδίτσας Μπούγλος Π.-Αβραμίδου (Αγορογιάννης)
17.00 Ολυμπιακός Βόλου-ΓΣ Αναγέννηση Λαμίας Ευφραιμίδης-Χατζηκώστας

5ος Όμιλος

17.00 ΑΠΣ Ναύαρχος Βότσης-ΦΟ Αριδαίας Λάδας-Καρυπίδης (Δροσόπουλος)
18.00 ΜΑΣ Μαντουλίδης-ΑΟΚ Βέροιας Λυγούρας-Ιορδανίδης (Ανδρίτσος)
17.00 ΑΣ Καστοριάς-ΑΣ Άργος Ορεστικό Παπαγερίδης-Τοπαλίδης (Βόντζας)
17.00 ΚΣ Αετοί Βέροιας-ΑΟ Ίκαροι Γιαννιτσών Σελεβός-Τσαρδούλιας (Καλότσης)
17.00 ΦΣΦ Ο Αριστοτέλης-ΔΕΚΑ Ταρενίδης Κ.-Χατζημπαλίδης (Παπαπέτρου)

6ος Όμιλος

17.00 ΑΣ Ιωνικός Ιωνίας-ΑΟ Γαλάτιστας Ηλιόπουλος-Θρασυβουλίδης (Σακελλαρίου)
17.00 ΓΣ Αρίων Ξάνθης-ΑΣΑΑ Ζέφυρος 02 Σαρακενίδης-Κωνσταντινέλλης (Σαλικίδης)
18.00 ΑΣ Ελπίς Αμπελοκήπων-ΑΠΣ Ασπίς Ξάνθης Τσαούση-Παπαδόπουλος Γρ. (Παραλυκίδης)
18.00 Σταυρούπολη ΕΚ-ΣΑΑΚ Ανατόλια Παπαθανασίου Κ.-Δικταπανίδης (Τζιοπάνος)
18.00 Βυζαντινός ΑΟ-Απόλλων Καλαμαριάς Δέλλας-Κώννης (Αστρεινίδης)