Με ανατροπή το Κερατσίνι, 3-1 τον Πυθαγόρα (βαθμολογία)

Την πρώτη του νίκη στο φετινό πρωτάθλημα σημείωσε ο ΑΠΟ Κερατσίνι, καθώς σε ματς της δεύτερης αγωνιστικής του 8ου ομίλου που ολοκληρώθηκε πριν λίγο, επικράτησε με 3-1 του Πυθαγόρα Κοντοκαιΐκων.

Παρότι βρέθηκαν πίσω στο σκορ από το γκολ του Μπρέγκνα στο 40ο λεπτό, οι “ροσονέρι” αντέδρασαν και αρχικά στο 44′ με τον Στρίγκαι και ένα λεπτό αργότερα με τον Λένκα έκαναν την ολική ανατροπή.

Το τελικό σκορ διαμόρφωσε με πέναλτι στο 90′ ο Μιχαλάς.

ΑΠΟ Κερατσίνι : Κούμπουλα, Ροκάκης (55′ Σπανός), Γκουριώτης, Κανταράς (66′ Σπανός), Καιακούδας, Αγγελάκης, Ροκάκης (56′ Καρδάμης), Μέλλης, Μπάτσι (46′ Κουρκούτης), Λένκα, Στρίγγας (79′ Νικολέτος), Μιχαλάς.

Πυθαγόρας Κοντοκαιΐκων : Μαρμαράς, Κυριαζής (59′ Σαράντου), Κάνδυλας, Τσομπάι (81′ Σεχάι), Καρσάς, Μπρέγκνα, Βελάνης (59′ Τσερβενάκου), Σαπουνάς (88′ Χατζηανδρέου), Αμυρσώνης, Τζιώτης, Ιωαννίδης.