Η χαμένη ευκαιρία στο Νάπολι-Σοσιεδάδ θα μείνει για πάντα χαραγμένη στη μνήμη μας! (vid)

Η φάση των ομίλων του Europa League ολοκληρώθηκε την Πέμπτη 10/12 και τεράστιο ενδιαφέρον είχε ο 6ος όμιλος, όπου στο φινάλε των αναμετρήσεων Νάπολι – Σοσιεδάδ (1-1) και Ριέκα – Αλκμααρ (2-1) είχαμε θρίλερ!

Η Σοσιεδάδ ισοφάρισε στις καθυστερήσεις τη Νάπολι στο «Ντιέγκο Αρμάντο Μαραντόνα» σε 1-1 και την ίδια στιγμή στο άλλο γήπεδο, η Αλκμααρ πίεζε για να προηγηθεί της Ριέκα ώστε να πάρει εκείνη το εισιτήριο πρόκρισης, όμως δέχθηκε γκολ στην αντεπίθεση.

Τα πράγματα ενδεχομένως να είχαν ξεκαθαρίσει νωρίτερα αν ο Πορτού της Σοσιεδάδ δεν έχανε το… άχαστο στο 19ο λεπτό κι ενώ το ματς ήταν ακόμα στο 0-0.

«Τι έχασε ο άνθρωπος; Δεν γίνονται αυτά;», όπως λέει και ο δημοσιογράφος που περιγράφει την αναμέτρηση για λογαριασμό της Cosmote Tv.