Στην 4η θέση η Σεβίλλη, 2-0 τη Βιγιαρεάλ (βαθμολογία)

Με τη νίκη της Σεβίλλη επί της Βιγιαρεάλ ξεκίνησε σήμερα η 16η αγωνιστική της LaLiga.

Η ομάδα της Ανδαλουσίας πέτυχε ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο και ανέβηκε στην 4η θέση της βαθμολογίας, όπου ισοβαθμεί με τη Σοσιεδάδ αλλά και τη σημερινή της αντίπαλο, που υπέστη τη δεύτερη ήττα στο πρωτάθλημα.

Το πρώτο γκολ σημείωσε στο 8ο λεπτό με πέναλτι ο Λούκας Οκάμπος και το 2-0 ο Γιουσέφ Εν-Νεσίρι στο 53ο λεπτό.

Σεβίλλη : Μπόνο, Ακούνια, Νάβας, Κουντέ, Ντιέγκο Κάρλος, Ράκιτιτς (76′ Τόρες), Γιορντάν (88′ Γουντέλι), Φερνάντο, Οκάμπος, Σούσο (63′ Ελ Χαντάντι), Εν-Νεσίρι (88′ Ντε Γιονγκ)

Βιγιαρεάλ : Ασένιο, Πένια, Πεδράθα, Τόρες, Αλμπιόλ, Τριγουέρος (83′ Μπάκα), Γκόμεζ, Παρέχο, Φουθ (46′ Πίνο), Μορένο, Νίνιο (63′ Τσουκβουέζε)