Ποδαρικό με νίκη στο 2021 η Γιουνάιτεντ (βαθμολογία)

Δύσκολη νίκη για τη Μάντεστερ Γιουνάιτεντ, αλλά αυτό που μετρά είναι πως ξεκίνησε ιδανικά το 2021.

Οι “κόκκινοι διάβολοι” επικράτησαν με 2-1 της Άστον Βίλα, σε ένα δραματικό σε εξέλιξη παιχνίδι, με τους “χωριάτες” να αποδεικνύονται σκληρό καρύδι για τους γηπεδούχους.

Το πρώτο γκολ της Γιουνάιτεντ για το 2021 σημείωσε ο Άντονι Μαρσιάλ στο 40ο λεπτό και 13 λεπτά μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, η Βίλα ισοφάρισε με τον Μπερτράντ Τραορέ.

Οι γηπεδούχοι απάντησαν άμεσα και στο 61′ πήραν προβάδισμα με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Μπρούνο Φερνάντες, που έμελλε να είναι αυτό που θα δώσει τη νίκη στην ομάδα του.

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ : Ντε Χέα, Σο, Μπισάκα, Μπέιλι, Μαγκουάιρ, Πογκμπά, ΜακΤόμινεϊ (65′ Μάτιτς), Φρεντ (90+4′ Τουανζέμπε), Φερνάντες (87′ Τζέιμς), Ράσφορντ, Μαρσιάλ.

Άστον Βίλα : Μαρτίνεζ, Κας, Τάργκετ, Μινγκς, Κονσά, Λουίζ, ΜακΓκιν, Τραορέ (79′ Ράμσεϊ), Ελ Γκάζι (84′ Ντέιβις), Γκρίαλις, Γουότκινς