Κύπελλο Ελλάδος

Πιο αποτελεσματικός ο Βόλος, πήρε το πάνω χέρι για την πρόκριση

Μετά από μια μεστή εμφάνιση, ο Βόλος επικράτησε 2-0 του ΟΦΗ και απέκτησε προβάδισμα για την πρόκριση στα προημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας.

Μετά από ένα “στείρο” πρώτο ημίχρονο για τις δύο ομάδες, οι “ερυθρόλευκοι” μπήκαν δυνατά στο δεύτερο μέρος και με το γκολ του Μαρτίνεζ στο 51′ “ξεκλείδωσαν” την άμυνα του ΟΦΗ.

Οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν στη συνέχεια να βγουν μπροστά, ζητώντας το γκολ της ισοφάρισης όμως ο Βόλος ήταν αυτός που σκόραρε και συγκεκριμένα με τον Μήτογλου στο 85ο λεπτό.

ΝΠΣ Βόλος : Γκαραβέλης, Γκρίλο, Φεράρι, Μήτογλου, Τσοκάνης (46′ Μπαρτόλο), Ρενάτο Σάντος (85′ Κιάκος), Ντεντάκης (66′ Τέκιο), Μπαριέντος (85′ Νίνης), Ριένστρα, Μαρτίνεζ (75′ Περέα), Δουβίκας

ΟΦΗ : Σωτηρίου, Κοροβέσης (64′ Λυμπεράκης), Ουές (64′ Μπαλογιάννης), Βαφέας, Γιαννούλης, Βούρας, Γρίβας, Νέιρα, Στάρτζεον (81′ Τσιλιανίδης), Στάικος, Σαρδινέρο (64′ Σολίς)