Νίκη τίτλου για τον Ολυμπιακό, 3-0 τον ΠΑΟΚ (βαθμολογία)

Με το κλασικό δεύτερο ημίχρονο, διάστημα στο οποίο έχει πετύχει τα περισσότερα γκολ φέτος, ο Ολυμπιακός επικράτησε με 3-0 του ΠΑΟΚ και αύξησε τη διαφορά από τη δεύτερη θέση στους 12 βαθμούς.

Ο ΠΑΟΚ ήταν ανταγωνιστικός στα πρώτα 45 λεπτά, διάστημα στο οποίο είχε δύο καλές στιγμές με τους Κρμέντσικ και Τζόλη, ενώ ισάριθμες φάσεις είχε και ο Ολυμπιακός (Μπρούμα, Καμαρά) και μάλιστα σε διάστημα λίγων λεπτών.

Με το ξεκίνημα του δευτέρου μέρος, ο Ολυμπιακός προηγήθηκε με τον Ελ Αραμπί, που έφτασε τα 15 γκολ στο πρωτάθλημα και παρά τις ευκαιρίες των Ουάρντα και Ελ Καντουρί που βρήκαν σε ετοιμότητα τον Σα, οι γηπεδούχοι πέτυχαν και δεύτερο γκολ με τον Καμαρά.

Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε στο 89ο λεπτό ο Μάριος Βρουσάι.

Ολυμπιακός : Σα, Ρέαμπτσιουκ, Ραφίνια, Μπα, Σεμέδο, Μπουχαλάκης, Εμβιλά, Καμαρά (88′ Πέπε), Φορτούνης (73′ Βρουσάι), Μπρούμα (90′ Χασάν), Ελ Αραμπί (90′ Μασούρας)

ΠΑΟΚ : Ζίφκοβιτς, Βιερίνια, Ροντρίγκο, Βαρέλα, Ίνγκασον, Ελ Καντουρί, Αουγκούστο (78′ Σβαμπ), Τζόλης (88′ Λάμπρου), Ζίφκοβιτς Α. (78′ Μουργκ), Ουάρντα, Κρμέντσικ (71′ Σφιντέρσκι)