Λίβερπουλ από τα…παλιά, πέρασε “τρένο” από το Λονδίνο (βαθμολογία)

Τη μεγάλη εμφάνιση μετά από καιρό τη…φύλαγε για την Τότεναμ!

Η Λίβερπουλ παρουσιάστηκε αναγεννημένη στο Λονδίνο και επικράτησε με 3-1 των “σπιρουνιών”, που αιφνιδιάστηκαν σήμερα από την άκρως αποτελεσματική ομάδα του Γιούργκεν Κλοπ.

Το πρώτο γκολ για τους “Reds” σημείωσε στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου ο Φιρμίνο και με τη σέντρα του δευτέρους μέρους, ο Αλεξάντερ-Άρνολντ ήταν αυτός που διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του.

Δύο λεπτά αργότερα, η Τότεναμ μείωσε με τον Χόιμπεργκ, όμως η Λίβερπουλ ήταν αποφασισμένη να φύγει με το “διπλό” από το Λονδίνο και με γκολ του Μανέ στο 65′ ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-1.

Τότεναμ (Ζοζέ Μουρίνιο) : Γιορίς, Ντέιβις, Ροντόν, Ντάιερ, Ντόχερτι, Οριέ (46′ Γουίνκς), Ντομπέλε, Χόιμπεργκ, Σον, Μπέργκγουϊν (81′ Μπέιλ), Κέιν (46′ λ.τ. Λαμέλα)

Λίβερπουλ (Γιούργκεν Κλοπ) : Άλισον, Ρόμπερτσον, Αλεξάντερ-Άρνολντ, Χέντερσον, Μάτιπ (46′ Φίλιπς), Μίλνερ, Αλκάνταρα (78′ Τζόουνς), Βαϊνάλντουμ, Μανέ, Σαλάχ, Φιρμίνο (87′ Όριτζι)