Βαθμολογικό…άλμα για τα Χανιά, 1-0 τον ΟΦ Ιεράπετρας (βαθμολογία)

Όποιος έβαζε γκολ στο σημερινό ματς θα κέρδιζε και το έπραξαν τα Χανιά!

Οι “κυανόλευκοι” (που σήμερα φόρεσα την κόκκινη εμφάνιση) επικράτησαν με 1-0 του μαχητικού ΟΦ Ιεράπετρας και με τους 10 βαθμούς, βλέπουν με μεγαλύτερη αισιοδοξία τη συνέχεια.

Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης σημείωσε στο 65ο λεπτό ο Βασιλόγιαννης, σε ένα ματς με ελάχιστες καλές στιγμές.

To πρώτο καλό σουτ στο παιχνίδι καταγράφηκε στο 21′ όταν ο Μπαράτα το επιχείρησε εκτός περιοχής και η μπάλα κατέληξε εκτός εστίας.

Στο 31′ η μεγάλη ευκαιρία για τα Χανιά, όταν ο Κάσσος έκανε το σουτ μέσα από την περιοχή, με τον Αθανασόπουλο να διώχνει σε κόρνερ.

Η πρώτη καλή ευκαιρία στο δεύτερο ημίχρονο ήταν στο 63′ όταν ο Βασιλόγιαννης βρέθηκε στο ύψος της μεγάλης περιοχής, όμως το σουτ του κατέληξε στην αγκαλιά του Αθανασόπουλου.

Στο 65′ όμως ο Βασιλόγιαννης ήταν πιο εύστοχος για τα Χανιά. Ο Ρέντζας έκανε τη σέντρα από τα δεξιά, ο Διαμαντόπουλος με κεφαλιά πάσαρε στον έμπειρο επιθετικό, ο οποίος από κοντά έκανε το 1-0.

Στο 85′ ο ΟΦΙ έφτασε κοντά στο 2-0, το σουτ όμως του Γκίνη απέκρουσε εντυπωσιακά ο Κουτζαβασίλης. Στην εξέλιξη της φάσης, ο Ντάλα Κόστα έπιασε την κεφαλιά η μπάλα άουτ.

ΠΑΕ Χανιά (Αλέκος Βοσνιάδης) : Κουτζαβασίλης, Ρέντζας, Ανδρέου, Γρομητσάρης, Ουνγιαλίδης (83′ Σωτηράκος), Πλέγας (56′ Κάρλος), Μπραμπίγια, Δημητριάδης, Σουντουρά (46′ Βασιλόγιαννης), Κάσσος, Διαμαντόπουλος

ΟΦ Ιεράπετρας (Τίμος Καβακάς) : Αθανασόπουλος, Μασουέρο (79′ Ντάλα Κόστα), Σμίλτος, Περδίκης, Χιντζίδης (58′ Φουάσης), Λεμονής, Τεγούσης (70′ Χατζηπιρπιρίδης), Βογιατζής, Γκίνη, Μπαράτα, Κούστα