“Γκέλα” της Μπάγερν, μεγάλη εμφάνιση της Αρμίνια (βαθμολογία)

Ένα “τρελό” ματς υπό χιονόπτωση διεξήχθη σήμερα στο Alianz Arena.

Μπάγερν Μονάχου και Αρμίνια Μπίλεφελντ αναδείχτηκαν ισόπαλοι 3-3, σε ένα ματς με χορταστικό θέαμα, με τους φιλοξενούμενους να προηγούνται 3-1 στο σκορ.

Ο Βλαπ έβαλε την ομάδα του μπροστά στο σκορ μόλις στο 9ο λεπτό και σαν να μην έφτανε αυτό για τους Βαυαρούς, ο Πίπερ έδωσε “αέρα” δύο τερμάτων με γκολ στο 37′

Με το ξεκίνημα του δευτέρου μέρους, ο Λεβαντόφσκι μείωσε το σκορ, ωστόσο η Αρμίνια βρήκε ξανά τον δρόμο προς τα δίχτυα και μάλιστα στο αμέσως επόμενο λεπτό με τον Γκεμπάουερ.

Από εκείνο το χρονικό σημείο, η Μπάγερν πίεσε αφόρητα την αντίπαλη άμυνα και έφτασε γρήγορα στην ισοφάριση, με τα γκολ των Τολισό και Ντέιβις, ωστόσο δεν κατάφεραν να πετύχουν το γκολ που θα τους έδινε τη νίκη.

Μπάγερν Μονάχου (Χανς Ντίτερ Φλικ) : Νόιερ, Ντέιβις, Σαρ (58′ Κίμιχ), Ερνάντεθ, Σούλε, Αλάμπα, Τολισό, Κομάν, Σανέ, Τσούπο-Μότινγκ, Λεβαντόφσκι

Αρμίνια Μπίλεφελντ (Ούβε Νόιχάους) : Ορτέγκα, Λάουρσεν, Μπρούνερ, Νίλσον, Πίπερ, Πριετλ, Κούντζε, Βολγκσάμερ (62′ Σέφερτ), Ντοάν (41′ λ.τ. Γκεμπάουερ), Βλαπ (62′ Κόρντοβα), Κλος (89′ Φαν ντερ Χουμ)