“Πανδαισία” τερμάτων στο Mapei, νίκη και 8η θέση για τη Σασουόλο (βαθμολογία)

Επιθετικό ποδόσφαιρο στο Mapei, όπου η Σασουόλο πήρε τελικά τη νίκη με σκορ 3-2.

Κόντρα στη Βερόνα, η ομάδα του Ντε Ζέρμπι αποδείχτηκε πιο αποτελεσματική καθώς βρήκε τις λύσεις παρά το γεγονός πως οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν δύο φορές.

Ο Λοκατέλι έβαλε μπροστά στο σκορ τη Σασουόλο μόλις στο 4ο λεπτό, όμως λίγο πριν τη λήξη του πρώτου μέρους, ο Ντάρκο Λάζοβιτς έφερε το ματς στα ίσια.

Στο 51′ οι “πράσινοι” πήραν ξανά το προβάδισμα με τον Φίλιπ Ντούρισιτς, με τη Βερόνα να ισοφαρίζει ξανά στο 79΄με τον Ντιμάρκο.

Η χαρά των φιλοξενούμενων όμως κράτησε δύο λεπτά, καθώς ο Τραορέ (φωτ) ήταν αυτός που έδωσε τη νίκη στην ομάδα του.

Σασουόλο (Ρομπέρτο Ντε Ζέρμπι) : Κονσιλί, Κυριακόπουλος, Τολιάν, Φεράρι, Κίρικες (76′ Αϊχάν), Λοκατέλι (84′ Λόπεζ), Ομπιάνγκ, Ντούρισιτς (67′ Μάρλον), Μπεράρντι, Ντεφρέλ (67′ Τραορέ), Καπούτο

Βερόνα (Ιβάν Τζούριτς) : Σιλβέστρι, Τσεκερίνι, Μανιάνι (67′ Μπέσα), Γκίντερ (55′ Νταβίντοβιτς), Λάζοβιτς, Φαραόνι (46′ Ντιμάρκο), Βελόσο, Ταμέζε (55′ Στουράρο), Ζακάνι (84′ Σαλσέδο), Μπαράκ, Λασάνια