Σπουδαίο “διπλό” της ΑΕΛ, άνω κάτω από νωρίς τα play out! (βαθμολογία)

Μια νίκη που φέρνει…ανακατωσούρα στα play off σημείωσε με το “καλημέρα” η ΑΕΛ!

Η ομάδα της Θεσσαλίας επικράτησε στη Ριζούπολη με 2-0 του Απόλλωνα Σμύρνης και έφτασε τους 19 βαθμούς, όσους έχει και ο ΟΦΗ. Ο Απόλλων από την άλλη παρέμεινε στους 28, ισόβαθμος με τον Ατρόμητο.

Το παιχνίδι εξελίχθηκε όπως το ήθελε η ΑΕΛ, που έπαιξε έξυπνα και αφού έκλεισε καλά τους διαδρόμους προς την εστία του Νάγκι, βγήκε αρκετές φορές στην κόντρα αιφνιδιάζοντας την ομάδα του Μάκη Χάβου, που έκανε ντεμπούτο στον “κυανόλευκο” πάγκο.

Ο Ντουρμισάι ήταν αυτός που έδωσε το προβάδισμα στους “βυσσινί” με το γκολ που πέτυχε στο 67′ και ενώ οι γηπεδούχοι είχαν βγει μπροστά για την ισοφάριση, ο Νούνιτς σημείωσε το δεύτερο τέρμα των φιλοξενούμενων, στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων.

Απόλλων Σμύρνης (Μάκης Χάβος) : Βέρχουλστ, Χουχούμης, Μπαξεβανίδης, Λισγάρας, Ντομίνγκες, Φατιόν (73′ Λαγός), Σλίβκα, Τομάς, Τσιλούλης (53′ Κολ), Μαρκ Φερνάντεθ (73′ Μουνιέ), Ντάουντα (53′ Ιωαννίδης)

ΑΕΛ (Τζιανλούκα Φέστα) : Νάγκι, Ηλιάδης, Μπέρτος, Μαξιμένκο, Ζίζιτς, Ακούνια, Πινακάς (78′ Μπεν-Χατίρα), Κολομπίνο, Στίφλερ (86′ Σπαρβ), Ντουρμισάι (78′ Νούνιτς), Μουκάντζο (57′ Μιλοσάβλιεβιτς)