Μεγάλο ματς στον Άγιο Θωμά, 3-2 ο Παναθηναϊκός! (βαθμολογία)

Η ομάδα βόλεϊ των ανδρών έκανε κατάθεση ψυχής νικώντας με 3-2 τον Φοίνικα Σύρου στο κλειστό του Αγίου Θωμά, λίγο μόνο καιρό μετά τα εννιά κρούσματα Covid-19. Τρομερές συγκινήσεις σε ένα ματς τριών ωρών.

Σε ένα συγκλονιστικό ματς διάρκειας 3 ωρών, ο Παναθηναϊκός κατάφερε να φύγει νικητής με 3-2 σετ, κόντρα σε ένα Φοίνικα που βρέθηκε κοντά σε μία τρομερή ανατροπή από 0-2 με το ματς να κρίνεται κυριολεκτικά στις λεπτομέρειες.

Ο Παναθηναϊκός με αυτή του τη νίκη πήγε στους 27 βαθμούς και κρατά τις ελπίδες του ζωντανές για τον τίτλο, με τον πρωτοπόρο Ολυμπιακό να έχει 36 βαθμούς και το ντέρμπι αιωνίων να ακολουθεί. Για τη Σύρο η ήττα αυτή δεν κόστισε ιδιαίτερα βαθμολογικά, μιας και με τον πόντο που πήρε ισοβαθμεί στη δεύτερη θέση με τον Παναθηναϊκό και όλα θα κριθούν στις τελευταίες αγωνιστικές.

Τα σετ : 29-27, 30-28, 21-25, 17-25, 15-13