Ένα ακόμη βήμα για τον τίτλο ο Ιωνικός, πέρασε και από τη Λάρισα (βαθμολογία)

Ο Ιωνικός πέρασε από τη Λάρισα επικρατώντας του Απόλλωνα με σκορ 0-1, τη στιγμή που ο Λεβαδειακός «γκέλαρε» κόντρα στην Ιεράπετρα.

Οι φιλοξενούμενοι πήραν το θετικό αποτέλεσμα χάρη στο γκολ που σημείωσε στο 20ο λεπτό της αναμέτρησης ο Κοτσώρης, ο οποίος έδωσε ένα πολύ σημαντικό διπλό στην ομάδα του.

Η ομάδα της Νίκαια έφτασε τις τέσσερις σερί νίκες, ενώ η…είδηση είναι πως αυτή τη φορά δε χρειάστηκε να φτάσει σε δραματικό φινάλε.

Το γκολ του Κοτσώνη από το 20ο λεπτό αποδείχτηκε αρκετό για τους μπλε, όταν ο παίκτης των φιλοξενούμενων επωφελήθηκε από την αδράνεια της άμυνας στη φάση του κόρνερ και με πλασέ στο δεύτερο δοκάρι έγραψε το τελικό σκορ.

το φιλμ του αγώνα ΕΔΩ

Απόλλων Λάρισας (Κώστας Φραντζέσκος): Γλύκος, Γκόλιας (66′ Μπάμπης), Μόρας, Σκούπρα, Χατζής, Ντα Κάμπο (38′ λ.τρ. Λίταινας), Μπάλλας, Μπαλογιάννης (66′ Ομπράντοβιτς), Αθανασιάδης, Γιάκος, Καρρίκι (47′ λ.τρ. Καμπέρης)

Ιωνικός (Δημήτρης Σπανός): Αναγνωστόπουλος, Κύργιας, Κοτσώνης, Παπαγεωργίου, Αμπούντ-Ομάρ, Γκοτσούλιας, Μουμίν, Ρόλε (85′ Κουιρουκίδης), Βλαχομήτρος (76′ Ματσούκας), Πλατέλλας (76′ Μάναλης), Κάστρο (85′ Νιάσε)