Ελπίζει ακόμη η Γιουνάιτεντ, μείωσε τη διαφορά στους 8 βαθμούς! (βαθμολογία)

Όσο ζει ελπίζει η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, που έκανε το…χρέος της απέναντι στη Μπέρνλι και μείωσε τη διαφορά από τη Σίτι στους 8 βαθμούς.

Οι “κόκκινοι διάβολοι” δυσκολεύτηκαν για ένα ημίχρονο, διάστημα στο οποίο το σκορ παρέμεινε στο 0-0, ωστόσο με το ξεκίνημα του δευτέρου μέρους, ο Γκρίνγουντ άνοιξε το σκορ.

Δύο λεπτά μετά η Μπέρνλι ισοφάρισε με τον Ταρκόφσκι και έδειξε ικανή να κάνει τη ζημιά, ωστόσο στο 84′ ο Γκρίνγουντ και πάλι…έλυσε τον Γόρδιο δεσμό, δίνοντας ξανά το προβάδισμα στην ομάδα του. Το τελικό 3-1 διαμόρφωσε ο Καβάνι στις καθυστερήσεις.

Στο άλλο παιχνίδι της ημέρας, η Άρσεναλ δεν κατάφερε να συνεχίσει το σερί της και παραχώρησε ισοπαλία στη Φούλαμ, που ωστόσο έχασαν μεγάλη ευκαιρία να πάρουν ένα πολύτιμο τρίποντο καθώς οι γηπεδούχοι πήραν τον βαθμό της ισοπαλίας στο 7ο λεπτό των καθυστερήσεων χάρη σε γκολ του Ν΄Κετιά.

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ (Όλε Γκούναρ Σόλσκιερ) : Χέντερσον, Μπισάκα, Λίντελοφ, Μαγκουάιρ, Σο, Πογκμπά, Φρεντ (46′ Καβάνι), ΜακΤόμινεϊ, Φερνάντες, Ράσφορντ (84′ Φαν ντε Μπέεκ), Γκρίνγουντ.

Μπέρνλι (Σον Ντάις) : Φάρελ, Λόουτον, Μι, Ταρκόφσκι, Τέιλορ, Κορκ, Γκούντμουντσον (88′ Ροντρίγκες), Γουέστγουντ, Μπράουνχιλ (88′ Βίντρα), ΜακΝιλ, Γουντ.