Εκπληκτική η Κάλιαρι με γκολ Λυκογιάννη, βγήκε εκτός της επικίνδυνης ζώνης! (βαθμολογία)

Εντυπωσιακή εμφάνιση από την Κάλιαρι, που έστω και στο τέλος…ξυπνά από τον λήθαργο και βάζει πλώρη για παραμονή.

Η ομάδα του Μπάμπη Λυκογιάννη, ο οποίος ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ μόλις στο 4ο λεπτό, πήρε μια σπουδαία νίκη κόντρα στη Ρόμα και με τους 31 βαθμούς, βλέπει με μεγαλύτερη αισιοδοξία τη συνέχεια.

Ο Κάρλες Πέρες ισοφάρισε για τους Ρωμαίους στο 27′ και με αυτό το σκορ (1-1) οδηγήθηκαν οι δύο ομάδες στα αποδυτήρια, όμως με τη συμπλήρωση 12 λεπτών στο δεύτερο 45λεπτο, ο Ραζβάν Μαρίν έδωσε ξανά το προβάδισμα στους νησιώτες.

Σαν να μην έφτανε αυτό για τους “τζιαλορόσι”, στο 64′ ο Ζοάο Πέδρο ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-1, ένα προβάδισμα όμως που κράτησε για 5 λεπτά καθώς ο Φεντερίκο Φάτσιο μείωσε σε 3-2.

Παρά την προσπάθεια, η Ρόμα γνώρισε οδυνηρή ήττα στη Σαρδηνία, η οποία την απομακρύνει από τον ευρωπαϊκό στόχο.

Κάλιαρι (Λεονάρντο Σέμπλιτσι) : Βικάριο, Καρμπόνι, Καπιτέλι, Γοδίν, Λυκογιάννης (75′ Ζάπα), Ντεϊολά, Παβολέτι (75′ Τσέρι), Ναντέζ, Μαρίν (83′  Ντάνκαν), Σιμεόνε (83′ Ρουγκάνι), Πέδρο

Ρόμα (Πάουλο Φονσέκα) : Λόπες, Φάτσιο, Μαντσίνι, Σμόλινγκ (59′ Κριστάντε), Πέρες, Σαντόν (59′ Κάρσντορπ), Βιγιάρ, Ντιαβαρά (75′ Βερετούτ), Πέρες (46′ Σπινατσόλα), Πελεγκρίνι (59′ Μκταριάν), Μαγιοράλ