Σημαντικός βαθμός του Εθνικού Σκουλικάδου στο Διαβολίτσι (βαθμολογία)

Την πρώτη απώλεια βαθμών στο “καπετάν Βασίλης” μετά την επανεκκίνηση του πρωταθλήματος γνώρισε ο ΑΟ Διαβολιτσίου, που παραχώρησε 1-1 στον Εθνικό Σκουλικάδου, σε εξ αναβολής αναμέτρηση για την 4η αγωνιστική στον 9o όμιλο της Γ’ Εθνικής.

Όπως αναφέρει το Sport365, οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι στο πρώτο ημίχρονο με τους Μουλιάτο και Τσουκαλά να έχουν τις καλύτερες στιγμές απέναντι στην καλά στημένη αμυντικά Ζακυνθινή ομάδα.

Η υπεροχή των “νερατζούρι” καρποφόρησε στο ξεκίνημα του β’ ημιχρόνου. Μετά από σέντρα του Πιτσιλή, ο Πάγια έκανε την προβολή γ το 1-0 στο 51’.

Η απάντηση από τους φιλοξενούμενους ήρθε δέκα λεπτά μετά όταν ο νεοεισελθών Αντωνιάδης στην πρώτη του επαφή με την μπάλα νίκησε τον Καπατσώρη διαμορφώνοντας το τελικό 1-1 στο 64’.

ΑΟ Διαβολιτσίου (Παλαμάρας K.): Καπατσώρης, Γκελκέρια, Λιόλιος, Μπαλόπουλος, Στραβάκος, Πιτσιλής, Τσάτσος (68’ Αθανασόπουλος), Μουλιάτος (79’ Χότζα), Πάγια (79’ Μπάρκας), Τσουκαλάς (56’ Γουέσλεϊ), Αντεμάϊ (46’ Τσουλάκος)

Εθνικός Σκουλικάδου (Νόλης Δ.) : Παπαδόπουλος, Γιακουμέλος, Μεταξάς (85’ Πλέσσας), Λαμπρόπουλος, Κλάδης, Περιστέρης (72’ Κυριαζόπουλος), Μουσάϊ, Πίντο (61’ Αντωνιάδης), Νικολακόπουλος (46’ Ντα Σίλβα), Δαδάκος (61’ Σταμούλης), Βαρδάκας