Προβάδισμα για τη 2η θέση ο Διομήδης (βαθμολογία)

Ο Διομήδης Άργους επικράτησε άνετα του Δούκα, στην Νέα Κίο, με 36-29 και πλέον μετρά 15 πόντους, όντας στην 2η θέση της βαθμολογίας του 1ου ομίλου της Handball Premier.

Όπως αναφέρει το greekhandball, οι «Λύκοι» κυριάρχησαν στην αναμέτρηση και στο ημίχρονο βρίσκονταν μπροστά στο σκορ με 19-14.

Η διαφορά διευρύνθηκε στο δεύτερο μέρος και η ομάδα του Άργους, από την οποία ο πολύ φορμαρισμένος, Μπόσκος, πέτυχε 13 τέρματα, έφτασε στην νίκη.

ΔΙΟΜΗΔΗΣ ΑΡΓΟΥΣ – ΔΟΥΚΑΣ 36-29

Τα πεντάλεπτα: 3-2, 6-3, 10-5, 15-8, 18-12, 19-14 (ημίχρονο), 21-17, 24-19, 28-22, 30-26, 33-27, 36-29

Διομήδης Άργους : Τζίμπουλας 6, Μαρκατάτος, Κρεμαστιώτης, Τσιγαρίδας 5, Παπαδημητρίου, Παπαντωνόπουλος, Αναγνωστόπουλος, Τσαμουρίδης 1, Χόγκας 5, Μπόσκος 13, Χαντέλης, Σιατιρλής, Μάνθος 2, Ρούμπος-Λίνος, Κωστούλας, Μούγιτς 3

Δούκας : Παπαδάκης, Παγιάτης 4, Μπαζδέκης 4, Αναστασίου 2, Κουτσόπουλος, Αποστολίδης, Νικολίνταης, Γερουλάνος 7, Ασλής, Πάνου 1, Ντούνης 3, Ζαρίκος 3, Τζανιδάκης, Κουρουτζίδης, Κολλύρης, Στεφανίτσης 5

Διαιτητές: Aβράμης – Χρόνης, Δίλεπτα: 2-5 (Κόκκινη: Παπαδάκης, 50:45, τρίτη δίλεπτη), Πέναλτι: 5/7-1/1