Οριστικά τρίτη η Πυλαία, νίκησε τον Ζαφειράκη

Η Πυλαία ήταν καλύτερη και αποτελεσματικότερη στην επανάληψη και νίκησε 25-22 τον Ζαφειράκη Νάουσας, στη Θεσσαλονίκη.

Όπως αναφέρει το greekhandball, το πρώτο μέρος ήταν αμφίρροπο, ωστόσο, στο δεύτερο ημίχρονο η Πυλαία απέκτησε προβάδισμα στο σκορ το οποίο διετήρησε έως το τέλος του αγώνα, παρά την προσπάθεια των φιλοξενούμενων που μείωσαν από τα 5 γκολ στα 3 την διαφορά, ωστόσο, δεν μπόρεσαν τίποτα περισσότερο.

Τα πεντάλεπτα : 1-3, 2-5, 4-5, 7-7, 10-10, 11-11 ( ημίχρονο ), 15-11, 17-12, 19-15, 21-18, 24-19, 25-22

Διαιτητές : Τζαφερόπουλος-Τόλιος

ΑΕΣΧ Πυλαίας : Πεχλιβάνης, Ζαφείρης, Μπάτζιος 4, Τσόχας, Βραχιολίδης, Ελευθεριάδης 5, Γιαννακίδης, Κ. Κουκμίσης 1, Ορφανουδάκης, Κωστακίδης 4, Αλεξανδρίδης 3, Παπαγεωργίου 7, Σκούφας, Αλατσατιανός 1 , Ελέτα , Λασκαρούδης .

Ζαφειράκης Νάουσας : Μουραφετλής, Μπουμπουλέντρας, Πιτάνιος, Πινακούδης, Μαυροδουλάκης 7, Βλάχος, Τσαγκεράς, Τζουβάρας, Ρότζιος 3, Πίτος 1, Θεοδωρόπουλος 6, Διδασκάλου 1 , Τσάτσας 2, Μπιλιούρης, Μπόλας 2, Κρέξης.