Ανατροπή στα τελευταία 15 λεπτά για τη Γουλβς! (βαθμολογία)

“Τρελό” ματς στο Molineux, με τη Γουλβς να παίρνει τη νίκη με ανατροπή στα τελευταία 15 λεπτά.

Σε ένα αδιάφορο βαθμολογικά παιχνίδι, οι “λυκοι” επικράτησαν με 2-1 της Μπράιτον, με τις περισσότερες συγκινήσεις να εντοπίζονται στο δεύτερο ημίχρονο.

Οι “μπλε” προηγήθηκαν στο 13′ με τον Λιούις Ντανκ, όμως ο σκόρερ αποβλήθηκε με το ξεκίνημα του δευτέρου μέρους, κάτι που επέφερε πίεση στην άμυνα των φιλοξενούμενων.

Έτσι, η Γουλβς το εκμεταλλεύτηκε στο έπακρο και με τα γκολ των Αντάμα Τραορέ στο 76′ και του Γκιμπς-Γουάιτ στο 90′ πήρε τη 12η φετινή νίκη.

Γουλβς (Νούνο Σάντο) : Πατρίσιο, Νούρι, Χόβερ, Κόαντι, Κίλμαν, Νέβες (61′ Τραορέ), Μουτίνιο, Γκιμπς-Γουάιτ, Ποντένσε (69′ Χοσέ), Βιτίνια (78′ Ντεντόνκερ), Φάμπιο Σίλβα

Μπράιτον (Γρέιαμ Πότερ) : Σάντσες, Μπερν, Γουάιτ, Ντανκ, Γουέμπστερ, Γιάχανμπας (58′ ΜακΆλιστερ), Μπισούμα, Γκρος, Τροσάρ (58′ Μοντέρ), Γουέλμπεκ (78′ Ζεκίρι), Μοπάι