Τι άλλο να κάνει ένας τερματοφύλακας : Πέτυχε τρία(!) γκολ, έπιασε άλλα τόσα αλλά η ομάδα του αποκλείστηκε!

Απίστευτη εξέλιξη είχε ο ημιτελικός του ερασιτεχνικού North Riding County Cup στην Αγγλία ανάμεσα στη Wigginton Grasshoppers και Yarm & Eaglesclliffe.

Η δεύτερη προηγείτο με 2-0 στις καθυστερήσεις, αλλά ο τερματοφύλακας της πρώτης, Τζόρνταν Χολτ, με δύο γκολ στο 90+1′ και στο 90+3′ έκανε το 2-2 και έστειλε το ματς στην παράταση.

Η πρόκριση κρίθηκε στα πέναλτι, ο Χολτ σκόραρε και εκεί (τρία γκολ, δύο στην κανονική διάρκεια κι ένα στη διαδικασία των πέναλτι), απέκρουσε εκτέλεση αντιπάλου, αλλά δεν έμελλε να γίνει ο ήρωας. Η Wigginton Grasshoppers έχασε την πρόκριση στη ρώσικη ρουλέτα. Ο ίδιος ο Χολτ δεν έκρυψε, ωστόσο, την απογοήτευση:

«Ήταν μία από αυτές τις μέρες που είπα είναι η δική μου ευκαιρία. Αλλά απογοητεύτηκα, καθώς δεν πήραμε εμείς την πρόκριση. Δεν είχα σκοράρει άλλοτε στο παρελθόν», υποστήριξε στις δηλώσεις του μετά από τη λήξη του ματς.