Ήττα που τη βάζει σε μπελάδες για τη Νίκη Βόλου (βαθμολογία)

Την ήττα με σκορ 3-2 γνώρισε η Νίκη Βόλου από τον Ασπρόπυργο στο εξ αναβολής παιχνίδι που πραγματοποιήθηκε σήμερα το απόγευμα (19/05, 17:00) στο Δημοτικό Στάδιο Ασπροπύργου.

Η ουσία του ποδοσφαίρου είναι το γκολ και οι γηπεδούχοι τη διέθεταν αφού με τέσσερις τελικές πέτυχαν τρία τέρματα. Αντίθετα οι Βολιώτες έχασαν γκολ με το τσουβάλι και το μόνο που κατάφεραν ήταν το βαρύ 3-0 να το διαμορφώσουν σε 3-2.

Το σκορ για την ομάδα του Ηλία Φυντάνη άνοιξε στο 33’ o Κυριαζής ενώ ένα λεπτό πριν το φινάλε του ημιχρόνου ο Μαρούδας έκανε δύο τα τέρματα των γηπεδούχων. Ο Ασπρόπυργος σημείωσε και τρίτο γκολ στο 71’ με σκόρερ τον Ζαχαρό. Οι φιλοξενούμενοι βρήκαν τον δρόμο προς τα δίχτυα του Ντιμίτροβιτς στο 82’ με τον Ροχάνο και διαμόρφωσαν το τελικό 3-2 στο 94’ με σκόρερ τον Τζοβάρα. Να σημειώσουμε πως στο 81’ η Νίκη είχε δοκάρι με κεφαλιά του Μέτσε.

το φιλμ του αγώνα στο goalpost.gr

Ασπρόπυργος (Ηλίας Φυντάνης) : Ντιμίτροβιτς, Τριποτσέρης, Θεοδώρου, Αργυρόπουλος (87’ Γεωργακόπουλος), Παπαθανασίου (77’ Μουκίδης/ 87’ Πατσατζόγλου), Να, Κυριαζής, Ζαχαρός, Βασιλείου, Μαρούδας (69’ Κατίδης), Τζανουλίνος

Νίκη Βόλου (Αλέκος Βοσνιάδης) : Περιστερίδης, Πολίμος (68’ Ματέα), Αργύρης, Μπαλάφας (78’ Μπιτσάκος), Καλουτσικίδης (87’ Τσιώλης), Μέτσε, Μπόσιο, Σαλαμούρας (46’ Τζοβάρας), Γκαρσία, Γκονζάλες (46’ Κρουθ), Ροχάνο