Σε θέση βολής από τις θέσεις ανόδου η Καλλιθέα (βαθμολογία)

Σημαντική νίκη στην προσπάθεια που κάνει για να πλασαριστεί σε ακόμη υψηλότερη θέση πήρε η Καλλιθέα που επικράτησε στο ντέρμπι του Αιγάλεω με 1-0.

Χρυσός σκόρερ ο Χοτζάλι ο οποίος στο 51′ πέτυχε το τέρμα που έκρινε το ματς.

Στο πρώτο ημίχρονο, η Καλλιθέα είχε την υπεροχή και τις ευκαιρίες με χαρακτηριστικότερη το δοκάρι του Μαρουκάκη στο 41′.

Οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να πλαγιοκοπήσουν με τον Γουερέ κυρίως όμως δεν κατάφεραν να γίνουν απειλητικοί.

Στο δεύτερο 45λεπτο, ο ρυθμός δεν ήταν καλός, οι δύο ομάδες δεν παρουσίασαν ανταγωνιστικό παιχνίδι με την Καλλιθέα να παίρνει μια πολύτιμη νίκη ενόψει της δύσκολης συνέχειας.

το φιλμ του αγώνα στo soccerlive.gr

Καλλιθέα (Γιάννης Τάτσης) : Πάντος, Παντελίδης (57′ Καββαδίας), Ρόπας, Μουσταφίδης, Καλύβας, Καντέ, Τσιντώνης (73′ Φέκκας), Χοτζάλι (85′ Σάμιος), Στούπης (57′ Σταύρου), Μαρουκάκης (73′ Καραγιάννης), Κρητικός.

Αιγάλεω (Απόστολος Χαραλαμπίδης) : Σικαλιάς, Βλάχος Π., Τασιουλής, Παπανικόλας, Βλάχος Σ. (62′ Λάσκαρης) Μαχαίρας (46′ Πινιώτης), Κασνέτσι, Οικονομόπουλος (74′ Χάντι), Τσίτσαρης (74′ Τσουπάνος), Γουερέ (46′ Μπουρλάκης), Οκάν.