“Μάχιμη” με 10 παίκτες η Επισκοπή στη Σπάρτη, μπορούσε τη νίκη ο Αστέρας (βαθμολογία)

Όρθια έμεινε η Επισκοπή στην Σκάλα Λακωνίας, αποσπώντας ισοπαλία 1-1 από τον Αστέρα Βλαχιώτη αν και σχεδόν για ένα ημίχρονο αγωνιζόταν με παίκτη λιγότερο (αποβλήθηκε στο 53’ με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Λάμτσε).

Το παιχνίδι ήταν εξ’ αναβολής για την 11η αγωνιστική του Νοτίου Ομίλου της Football League με την Ρεθυμνιώτικη ομάδα να προηγείται στο 45’ με κεφαλιά του Τσιριγώτη, αλλά τον Αστέρα Βλαχιώτη που καιγόταν για τη νίκη να ξεκολλήσει από την τελευταία θέση, να ισοφαρίζει στο ξεκίνημα της επανάληψης με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μάρτσεφ (στην εξέλιξη της φάσης μετά την κόκκινη στον Λάμτσε).

Οι γηπεδούχοι είχαν δυο δοκάρια με τον Μάρτσεβ και ένα ακυρωθέν γκολ του Μάγκα μετά από υπόδειξη της βοηθού για off-side.

το φιλμ του αγώνα στο rethymnosports.gr

Αστέρας Βλαχιώτη (Παναγιώτης Γκουτσίδης): Παϊτέρης, Ευαγγελιδάκης (89’ Πατσαρούχας), Πρίκας, Μάγκας, Κορνέζος, Σκεντεράι, Καρβούνης, Μπρακαμόντε, Παπουλής (72’ Βερνάρδος), Μάρτσεφ, Παλιάτσιος.

ΑΟ Επισκοπής (Γιάσμινκο Βέλιτς): Δήμιζας, Ανδρικόπουλος, Γιαννούτσος, Λάμτσε, Ανδρέου, Παναγιωτίδης (93’ Κουτάντος), Πολυχρόνης, Σουμπασάκης (57’ Γιαννιώτης), Νάνι (90+3’ Καραγιάννης), Λίμα, Τσιριγώτης (57’ Τσόφλιος / 85’ Βαρουξάκης).