Με νίκη της Πυλαίας ολοκληρώθηκε η κανονική διάρκεια της σεζόν (βαθμολογία)

Στο τελευταίο ματς της κανονικής διάρκειας της σεζόν στην Handball Premier, η Πυλαία επικράτησε εκτός έδρας (28-33) του Φαίακα Κέρκυρας, για την εξ αναβολής αναμέτρηση της 14ης αγωνιστικής (2ος όμιλος).

Σε όλη την διάρκεια του πρώτου μέρους, που ολοκληρώθηκε με σκορ 17-18, οι δύο ομάδες βρίσκονταν πολύ κοντά στο σκορ, όμως στην επανάληψη οι Θεσσαλονικείς επέβαλαν τον ρυθμό τους και τελικά έφτασαν στην νίκη.

Πρώτος σκόρερ του ματς αναδείχθηκε ο παίκτης των Φαιάκων, Δούγιας, που σημείωσε 10 τέρματα.

ΦΑΙΑΚΑΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ – ΠΥΛΑΙΑ 28-33

Τα πεντάλεπτα: 3-3, 6-6, 8-9, 10-11, 13-14, 17-18 (ημίχρονο), 17-21, 19-23, 21-23, 24-28, 27-31, 28-33

Φαίακας Κέρκυρας : Κοσκινάς, Κυριακίδηςμ, Πάλλας, Δούγιας 10, Δημητρέλλος, Σκουρτάι 4, Ανδριώτης, Κόντης 2, Βλαχόπουλος 2, Δελλής, Γιαννακόπουλος 4, Κορακιανίτης 3, Νάστος 3

ΑΕΣΧ Πυλαίας : Πεχλιβάνης, Ζαφείρης 7, Μπάτζιος 3, Βραχιολίδης, Ελευθεριάδης 5, Παπαδόπουλος, Γιαννακίδης, Κουκμίσης Κ. 9, Ορφανουδάκης, Κωστακίδης 1, Αλεξανδρίδης 2, Παπαγεωργίου 5, Αλατσατιάνος, Ελέτα 1, Λασκαρούδης, Τσαρδάκης

Διαιτητές: Πατιός-Νικολαΐδης, Δίλεπτα: 3-3, Πέναλτι: 3/4-1/1