Bundesliga : Για σπουδαία πράγματα και φέτος η Ουνιόν Βερολίνου!

Δυνατό το ξεκίνημα στη σεζόν για την Ουνιόν Βερολίνου, συνεχίζοντας ουσιαστικά από εκεί που σταμάτησε πέρσι!

Η ομάδα της πρωτεύουσας επικράτησε πριν λίγο της Γκλάντμπαχ με σκορ 2-1 και συνεχίζει αήττητη στο φετινό πρωτάθλημα, ενώ βρίσκεται ήδη στους ομίλους του Conference League.

Τα γκολ για τους γηπεδούχους πέτυχαν οι Γκίσελμαν και Αβονίγι από το πρώτο ημίχρονο (22′ και 41′ αντίστοιχα), με τους “πράσινους” να μειώνουν στις καθυστερήσεις του αγώνα με τον Χόφμαν.

Απομένει η αναμέτρηση Βόλφσμπουργκ – Λειψία (18.30) για να ολοκληρωθεί η 3η αγωνιστική.

Ουνιόν Βερολίνου (Ουρς Φίσερ) : Λούτε, Μπάουμγκαρτλ, Γιάκελ, Νότσε, Γκίσελμαν, Τρίμελ, Οζτουνάλι (82′ Τουσέρ), Χαραγκούτσι (61′ Ρίερσον), Κεντίρα (82′ Γκρίεσμπεκ), Αβονίγι (73′ Μπέχρενς), Κρούσε (82′ Βολγκσάμερ)

Γκλάντμπαχ (Άντολφ Χούτερ) : Σόμερ, Μπενσεμπαϊνί, Σκάλι, Μπέγιερ, Ελβέντι, Νοϊχάους (84′ Μπένες), Κράμερ, Βολφ, Χόφμαν, Στιντλ, Πλέα (71′ Μπένετς)