Bundesliga : “Φόβος και τρόμος” η Μπάγερν, τέσσερα γκολ στο Red Bull Arena! (vid)

Εκπληκτική εμφάνιση της πρωταθλήτριας Μπάγερν στο Red Bull Arena της Λειψίας, με τον Νάγκελσμαν να…ασελγεί στο σώμα της πρώην ομάδα του!

Oι “Βαυαροί” επιτίθονταν κατά…κύματα και δεν άφησαν περιθώρια στους γηπεδούχους, που γνώρισαν μία από τις πιο βαριές εντός έδρας ήττες των τελευταίων χρόνων.

Η Μπάγερν είχε τον απόλυτο έλεγχο από την αρχή του ματς και μόλις στο 12ο λεπτό άνοιξε το σκορ με πέναλτι του Λεβαντόφσκι. Στο 2ο ημίχρονο, οι Βαυαροί πίεσαν και στο 47′ από πάσα του Ντέιβις ο Μουσιάλα σημείωσε το 2-0. Το 3-0 πέτυχε στο 54′ ο Σανέ από ασίστ του Μουσιάλα. Η Λειψία μείωσε στο 58′ με τον Λάιμερ, ωστόσο στις καθυστερήσεις ο Τσούπο Μοτίνγκ διαμόρφωσε το 4-1

Λειψία: Γκουλάτσι, Μουκιέλε, Όρμπαν (80′ Κλόστερμαν), Σίμακαν, Ανχελίνο (59′ Γκβαρντιόλ), Λάιμερ (59′ Χαϊνταρά), Κάμπλ, Σομποζλάι, Όλμο (59′ Φόρσμπεργκ), Ενκουνκού, Σίλβα (71′ Πόουλσεν)

Μπάγερν Μονάχου: Νόιερ, Παβάρντ (75′ Ζούλε), Ουπαμεκάνο, Ερναντές, Ντέιβις, Κίμιχ, Γκορέτσκα (59′ Ζάμπιτσερ), Σανέ, Μίλερ (75′ Στάνισιτς), Γκνάμπρι, Λεβαντόφσκι (59′ Τσούπο-Μότινγκ)