Premier League : Ονειρεμένο ντεμπούτο για Ρονάλντο, “έσπασε” το ρόδι η Άρσεναλ (vids)

Σπουδαία η πρώτη…παράσταση του Κριστιάνο Ρονάλντο με τη φανέλα της Γιουνάιτεντ!

Ο Πορτογάλος σούπερ σταρ πέτυχε δύο γκολ και σκόρπισε θύελλα ενθουσιασμού στους φιλάθλους των “κόκκινων διαβόλων”, που προκάλεσαν έναν…πανικό από νωρίς, στην επιστροφή του στο Old Trafford.

Η Γιουνάιτεντ επικράτησε με 4-1 της Νιουκάστλ, που έκανε το…λάθος να ισοφαρίσει στο 56′ με τον Μανγκίγιο, όμως οι γηπεδούχοι πέτυχαν άλλα τρία γκολ με τους Ρονάλντο (είχε ανοίξει το σκορ στο πρώτο ημίχρονο), Μπρούνο Φερνάντες και Λίνγκαρντ.

Πρώτη νίκη αλλά και πρώτο γκολ για την Άρσεναλ, κόντρα στη Νόριτς που είχε βασικό τον Χρήστο Τζόλη. Το γκολ που “ξεκλείδωσε” την άμυνα των “καναρινιών” πέτυχε ο Ομπαμεγιάνγκ στο 66′.

Με νίκη συνέχισε και η Σίτι, επικρατώντας με το ίδιο σκορ της Λέστερ. Σε ένα δραματικό ματς στο King Power, ο Μπερνάρντο Σίλβα σκόραρε στο 64′, ένα γκολ που τελικά έδωσε τη νίκη στους “μπλε”.

Σπουδαία εμφάνιση και πρώτο τρίποντο για τη Γουλβς, που με αυτογκόλ του Σιεράλντα και τέρμα του Χουάνγκ, έκαμψε την αντίσταση της Γουότφορντ, ενώ η Μπράιτον “απέδρασε” από την έδρα της Μπράντφορντ χάρη στο γκολ του Τροσάρ στο 90ο λεπτό.

Τέλος στο St. Mary’s, Σαουθάμπτον και Γουέστ Χαμ ολοκλήρωσαν το ματς χωρίς τέρματα.