Bundesliga : H Άιντραχτ έβαλε το πρώτο “στοπ” στη Βόλφσμπουργκ (vid)

Παρότι προηγήθηκε, η αντίπαλος του Ολυμπιακού, Άιντραχτ, δεν κατάφερε να πάρει την πρώτη της νίκη στην φετινή Bundesliga, μένοντας έτσι στο 1-1 με τη Βόλφσμπουργκ.

Η αντίπαλος ομάδα του Ολυμπιακού στους ομίλους του Europa League δεν κατάφερε να πάρει ούτε αυτή τη φορά νίκη στο φετινό πρωτάθλημα και παρέμεινε χωρίς «τρίποντο» για πέμπτη συνεχόμενη αγωνιστική, μένοντας στο 1-1 με τη Βόλφσμπουργκ!

Πρώτη απώλεια για τη Βόλφσμπουργκ που παρέμεινε στην κορυφή της Bundesliga, έχοντας πλέον συγκάτοικο την Μπάγερν του Νάγκελσμαν. Οι «αετοί» κατάφεραν πάντως να πάρουν κεφάλι στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο και να βάλουν τις βάσεις για το διπλό.

Ο Κόστιτς έκανε το γύρισμα από αριστερά και ο Λάμερς με απίθανο πλασέ από το πέναλτι έγραψε το 0-1 στο 38ο λεπτό για τους φιλοξενούμενους που ήταν καλύτεροι στο πρώτο μέρος. Στο δεύτερο ημίχρονο ωστόσο, οι γηπεδούχοι ανέβασαν στροφές και βρήκαν το γκολ, με τον Βέγκχορστ στο 70ο λεπτό, ο οποίος διαμόρφωσε και το τελικό 1-1.

Βόλφσμπουργκ (Μαρκ Φαν Μπόμελ) : Κάστελς, Γκέρχαρντ (86′ Ρουσιγιόν), Εμπαμπού, Μπόρνοου, Λακρουά, Άρνολντ, Γκιλαβογκί, Λουκεμπάκιο, Στέφεν (46′ Ενμέτσα), Βάλντσμιντ (72′ Μπακού), Βέγκχορστ

Άιντραχτ Φραγκφούρτης (Όλιβερ Γκλάσνερ) : Τραπ, Ντα Κόστα, Ντουρμ, Χιντερέγκερ, Εντικά, Γιάκιτς, Σο (82′ Χρούστιτς), Κόστιτς (72′ Λίντστρεμ), Καμαντά (83′ Ιλσάνκερ), Ράφαελ Σάντος, Λάμερς (72′ Χάουγκε)