Premier League : Εκπληκτική Μπρέντφορντ, “έκοψε” τη φόρα της Λίβερπουλ! (vid)

Επική εμφάνιση από τη νεοφώτιστη Μπρέντφορντ, που με γκολ του Γιονέ Ουϊσά στο 82′ πήρε τον βαθμό της ισοπαλίας από τη Λίβερπουλ.

Στο κατάμεστο Brentford Community, η Λίβερπουλ δεν κατάφερε να πάρει τη νίκη που θα την έφερνε στο +3 από τους διώκτες της. Η ομάδα του Τόμας Φρανκ δεν…μάσησε σε κανένα σημείο του παιχνιδιού και κατάφερε στο τέλος να δικαιωθεί, φτάνοντας τους 9 βαθμούς μετά από έξι ματς.

Το ματς ξεκίνησε ιδανικά για τη Μπρέντφορντ, που προηγήθηκε στο 27′ με τον Πίκοκ, όμως ο Ζότα απάντησε άμεσα και τέσσερα λεπτά μετά ισοφάρισε σε 1-1.

Αυτό ήταν και το σκορ ημιχρόνου, με τους “Reds” να βγαίνουν επιθετικά στο δεύτερο μέρος και στο 54′ πήραν το προβάδισμα με τον Σαλάχ.

Άμεση όμως ήταν η αντίδραση από πλευράς γηπεδούχων, που ισοφάρισαν στο 63′ με το Γιάνελτ, αλλά η Λίβερπουλ είχε και πάλι τη λύση στο 67′ με “δράστη” αυτή τη φορά τον Τζόουνς.

Την τελευταία λέξη στο ματς όμως είπε ο Γιονέ Ουϊσά, που στο 78′ μπήκε ως αλλαγή στη θέση του Νόργκααρντ και τέσσερα λεπτά έδωσε τον βαθμό της ισοπαλίας στην ομάδα του.

Μπρέντφορντ (Τόμας Φρανκ) : Ράγια, Πίνοκ (42′ λ.τ. Ζανκά), Άγιερ, Γιάνσον, Χένρι, Κάνιος, Γιάνελτ, Νόργκααρντ (78′ Ουϊσά), Ονιέκα (68′ Μπατίστε), Τόνεϊ, Εμπουεμό

Λίβερπουλ (Γιούργκεν Κλοπ) : Άλισον, Ρόμπερτσον, Αλεξάντερ-Άρνολντ, Μάτιπ, Φαν Ντάικ, Τζόουνς (68′ Φιρμίνο), Φαμπίνιο, Χέντερσον, Μανέ, Σαλάχ, Ζότα